Особености на британските партийни дарения
Разследване на Guardian разкрива мрежа от банкери, лобисти и бизнесмени, които финансират британските консерватори


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Мрежа от банкери, бизнесмени и лобисти подкрепя британската Консервативна партия в подготовката й за парламентарните избори през 2015 г., на които тя се надява да спечели втори мандат. Разследване на симпатизиращия на опозиционните лейбъристи вестник Guardian и неправителственото Бюро за разследваща журналистика разкрива гостите на годишната вечеря на торите за набиране на средства миналата година - събитие, което обикновено се провежда в конфиденциална среда.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
11 коментара
Нищо ново, политиците са "говорещата уста" на големите корпорации. А че е имало руски милиардери, парите са добре дошли при "пълно равноправие и без рестрикции по раса, етнически произход, религия и национална принадлежност." И в САЩ ако си платиш ще обядваш с Президента, не са особено придирчиви хората.
Тука да не мислите, че е по-различно?
До коментар [#2] от "today": а добър ден ;-) беж на павета за морал :-)
напомня много за "обръча от фирми" както един наш виден политик наричаше подобно обкръжение
Тия статии трябва да се четат от по-широка публика, за да не се чувстваме уникални със своите политически пороци.
ДПС-то отлично са усвоили западния метод за спонсориране!
Разрешете ми да споделя този текст от Блумберг цитиран във руския Ведомости, отнасящ се до голяма към "нашата група" страни. Цитирам: siya-pokupaet-rychagi-vozdejstviya-v-stranah-vosto chnoj#ixzz36PiFzTwR
"Чехи, словаки и венгры проводят «оппортунистическую политику в отношении России во время украинского кризиса», говорит Иржи Пехе, директор Нью-Йоркского университета в Праге. Оппортунизм — это именно то, на что рассчитывает Россия, считает Дханд из Teneo Intelligence. Вот почему России выгодно строить экономические отношения с более бедными и маленькими европейскими странами, которые при этом имеют право голоса в ЕС: «Для россиян это эффективно. Они инвестируют миллиард долларов в маленькую страну, и эта страна куплена. Это совершенно рациональное бизнес-решение», — считает Дханд."
http://www.vedomosti.ru/politics/news/28526761/ros
До коментар [#5] от "omniam":
Даскале и в какво по-точно се изразява "опортюнистичната политика по отношение на Словакия,Унгария и Чехия по отношение на Русия "?
Словакия например ще реверсира газ към Украйна,което едва ли радва особено руснаците ...Според моето скромно мнение има определени лобистки групи на руски бизнес интереси,но като цяло изброената "руска тройка" по-скоро си гледа собствените интереси и е доста по-проевропейска от една Полша и прибалтите..
Корекция:В предишния ми постинг "по отношение" е повторено.
Чудя се дали е възможна някаква регионална,балканска асоциация по интереси,включваща в перспектива и Сърбия или историческите вражди дълго време ще бъдат пречка..
До коментар [#8] от "тулса":
Тулса, Полша има далеч по-изострено усещане към Украйна, отчати като бивши полски земи до Киев и Смоленск, отчасти поради историческата ненавист към Русия (интересно е че по едно с също време Жечипосполитата е била разделена за над 120 години между Австроунгария, Прусия, и Русия, но фокусът на омразата е главно към Русия). Споменатата тройка е далеч по-прагматична. Иначе аз цитирам един според мен интересн пасаж от статията в Блумберг която отразява мнеията на авторите. Просто за мен е интересно това виждане, което несъмнено има място в българската икономика и политика за момента
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.