Беларус и Казахстан не подкрепят хранителното ембарго на Путин
Контрабанда ще има, но тя едва ли ще е мащабна
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Президентите на Беларус и Казахстан обявиха след разговори с руския си колега Владимир Путин, че не подкрепят наложените от Москва санкции срещу земеделски стоки и суровини от Запада.
Това донякъде застрашава Единното икономическо пространство (ЕЕП) и Митническия съюз, в които членуват трите държави, и в същото време дава шансове предимно на беларуския бизнес да се възползва от ситуацията.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
12 коментара
Че да не са луди да си гърчат народа и икономиката заради маниите на Путя!
Хем сега ще ощипят някой лев покрай "ембаргото".
Е как ще подкрепят болен човек,милиционер-болшевик.
До 1 и 2:
Доста повърхностни коментари.То само с гледане на новините по БТВ нестава.
Публикувано през m.capital.bg
Наистина, и двете страни ще имат възможността да "преработват" стоки, главно от Балтийските страни и Полша ( млечни продукти, месни изделия, сирена, ябълки и т.н.) и да печелят от липсите на руския пазар. Подозирам че това до голяма степен е и великото решение на Путинската администрация за борба със санкциите, защото друго решение поне през близките години няма. Най- сложно е положението на Калининкрадска област, където има много съвместни производства с ЕС, например сглобяват се БМВ 5- ци както за Русия, така и за европейските съседи, преработва се и консервира за същия регион норвежка сьомга, ред предприятия работят с материали от Европа, риболовните кораби продават пресен улов в Европа и част като замразена риба за Русия. Санкциите ще означават загуба на работни места за поне 30 хиляди души , или над 45 процента от работната сила в региона. Плюс това Гданск е на 1.5 часа с кола и хората виждат разликите в стандарта и културата на живот.
Ну что это такое? Мясо? Как вы могли?
Русия - в сухият режим на САЩ от преди век.
Историята учи, ама кой да я чуту
Русия - в сухият режим на САЩ от преди век.
Историята учи, ама кой да я чете.
За Беларус и Казахстан е ясно, но щеше да е интересно в статията да споменете и Грузия. Както знаете за България от там е най-прекия път.
Не разбирам само, каква е изгодата от това хранително "ембарго".
Полските фермери няма да има къде да си пласират продукцията - прецакани.
Ще направят един дъмпинг в другите страни от ЕС - другите страни прецакани.
Ще завишат цената/намалят качеството на хранителните продукти в Русия - и Русия прецакана.
Единствената печеливша страна е Беларус и Грузия примерно, дето ще изнасят "местна" продукция за Русия на завишени цени.
Някой да поясни?
До коментар [#9] от "realismisthename":
Екологична, ще се намали рязко употребата на тоалетна хартия, а на пречиствателните станции ще падне товара, както и дебита на канализацията, където съществува :)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.