Кенет Кърли: Либия предоставя неограничени възможности пред бизнеса
Консултантът и експерт по въпросите на ислямския фундаментализъм и сигурността пред "Капитал"
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Колко голяма е заплахата от Ислямска държава в Ирак и Леванта (ИДИЛ) в Либия в момента?
В случая с ИДИЛ всичко започна с много малка контролирана група. Сега имаме между 20 000 и 40 000 екстремисти. Те искат да убиват хора, да променят живота им и възгледите им. ИДИЛ са заплаха. Те заплашват фундаменталните принципи на свободните хора. Либия в момента е страна в преход. И решението как ще протече той трябва да бъде взето от самите либийци, точно както българите решават за страната си, а ние – за САЩ. Наша отговорност – говоря за публичния и частния сектор - е да дадем най-доброто от себе си. Не мога да коментирам държавната политика. Но частният сектор може да помогне.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
8 коментара
Но в момента 90% от петролния сектор не функционира. Така е и с училищата, образованието, туризма, хотелите, болниците, инфраструктурата. Дори само това дава хоризонт за бизнес възможности от 15-20 години и дори повече.
-------------------------------------------
И за 30-40 година напред няма да се достигне онова, което беше при Кадафи. Либия я потопиха в лайната и няма измъкване. А следващите 15-20 години сигурно ще има какво още да се краде като за последно. Сигурно това има предвид Кенет Кърли.
Явно г-н Кърли не осъзнава че идеологията на ИСИЛ/ИД за разлика от останалите терористични групировки има много сериозен икономически компонент: осигуряване икономиката на халифата на 21-я век. Затова приказки от типа че в Либия "В момента се откриват огромни бизнес възможности" са доста голословни, но следващото изречение като че ли изяснява основният смисъл на постановката: "Тъй като България има добри традиции в Либия, хайде вие да вършите нашата работа там". (Пък и по-евтино ще ни излезе - последното е моя редакция ).
Този иска да каже, че има още за опоскване в тази трагично и брутално разрушена страна...
Нищо ново, имаше го още при "Хлапето" от Чарли Чаплин. Първо цапаш обувките и после има работа за обущаря.
.... Всеки път, когато има военен конфликт, той се отразява по подобен начин на хората – от качеството на живота им до възстановяване на институциите и инфраструктурата.....
Запада разруши една авторитарна, но функционираща държава и за какво? Да се пръкне поредната варварска групировка или групировки за да им продават на безценица петрола принадлежащ на либийския народ. Това тоя лицемер възможности за бизнес.
На който му е омръзнал живота,може да пробва.
За какъв чеп идва тука.Дано никой българин не се хване на въдицата на този мошеник,за да не загубят главите си ,както стана с Кепов и приятел в ИРАК
До коментар [#2] от "daskal1":
какво лошо има в това да свършим и тази работа, ако ни платят подобаващо. Исторически там сме имали значително бизнес присъствие, което ще ни се удаде да си върнем. А затова, че ни дават тежката и рискова работа - такъв ни е имиджът.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.