Левият Джереми Корбин е фаворит за лидер на британските лейбъристи
Той симпатизира на Карл Маркс и обещава завръщане на партията към социалистическите й корени
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Тези дни лагерът на опозиционните британски лейбъристи ври и кипи, тъй като те избират заместник на лидера си Ед Милибанд. Според социологическите проучвания гласуването ще бъде спечелено от Джереми Корбин, който симпатизира на идеите на Карл Маркс и обещава радикално завръщане на партията към социалистическите й корени, пише Reuters.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
В доста извратени времена живеем, след като е новина, че ляв кандидат оглавява партия, която се предполага да е лява. Далеч по-лежерно се прие от медии и анализатори, когато Тачър нарече Блеър най-доброто си наследство...
До коментар [#1] от "Durruti":
А бе старото куче Блеър се безпокои,че ще загубят изборите катастрофално с Корбин...Мисля,че и за него не е толкова важен цвета на котката,а дали лови мишки.:)
Задава ли се "корбиномика"
-----------------------------
"Корбиномиката" звучи като утопията на Варуфакис. Шест месеца ОХІ и хвърляне на пари на вятъра, после обаче кредиторите ги "факис".
До коментар [#3] от "majorman":
В кайна сметка Варуфакис изигра ролята си на "лош полицай" и надигра скептиците и Гърция биде финансирана.
Но нека се върнем на Корбин. В момента атаката срещу него е чрез свързването му с Диаб Абу Джаджа, мюсюлманският активист оправдаващ убийството на британски военни. "Блоомберг" го сравнява със парадокса "Бърни Сандерс-Президент" и обобществяване на средствата са производство, позиция която Тони Блеър отхвърли през 1994. Главният проблем обаче е с предложенията му за "количествено облекчаване за хората, не за банките" , а именно че "количественото облекчаване" е икономически инструмент за кризи, а не за една нормално функционираща икономика като британската в момента. Милибанд поддържа ЛИз Кендъл, така че ще има интересни моменти.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.