Какво поиска Камерън, за да остане Великобритания в ЕС
Някои от реформите са изпълними, докато други са силно проблематични
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Реформирането на членството на Великобритания в ЕС ще бъде голяма, но не и невъзможна задача, заяви премиерът Дейвид Камерън при обявяването на британските искания за оставане на страната в съюза. Някои от тях са изпълними, докато други са силно проблематични, пише ВВС.
Предложенията за реформи, изпратени в писмо до председателя на Европейския съвет Доналд Туск, са четири – защита на единния пазар за Великобритания и другите държави, които не са членки на еврозоната, стимулиране на конкурентоспособността чрез намаляване на прекалените регулации, изключение за Лондон от т.нар. все по-задълбочен съюз и подкрепа за националните парламенти и ограничаване на достъпа на имигранти от ЕС до социални помощи.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
9 коментара
Типичните номера на Великата Британска Империя ,остава само да пуснат и сър Франсис Дрейк !!!
Тя и Франция по едно време май беше излязла от НАТО , ама после и увря главата !
Вярно е , че едната организация много , много не си прилича с другата , ама нека да си излязат - прав им път !
После първо може наистина да се отцепят Шотландците и да се присъединят към ЕС , после и остатъците от Греат Бритайн може да поумнеят !!!
"повече свобода за националните парламенти" - На първо четене звучи добре.
Това обаче не е точния цитат.
Точния цитат е: - "да разреши на парламентите на някои страни членки да отхвърлят закони", което е нещо коренно различно от написаното.
Още от времето на Тачър/"Искам си парите обратно"/, англичаните искат да са "по - равни" в ЕС. Очевидно не разбират, че ЕС може без тях, но не и те без ЕС. Да си направят референдума и да напуснат ЕС. В същия момент Шотландия ще обяви независимост от Кралството, за да остане в ЕС. А за гордите островитяни, визи за Европа. След следващия референдум, като им дойде акъла, отново на опашката за членство. Няма да им е за първи път. До сега в историята на ЕС два пъти са подсмърчали в чакалнята за членство. Франция и Германия пак няма да имат нищо против.
До коментар [#3] от "subaru":
В потвърждение на казаното от Вас:
Веднага след войната Франция кани за основен партньор в ЕС Великобритания, но последната отказва, защото щяла да си задълбочава връзките със САЩ. Затова Шуман се обръща към Аденауер. След което Великобритания три пъти кандидатства, а Франция три пъти налага вето. Пуска ги чак 1973. Тарикатите никой не ги обича.
До коментар [#4] от "motochristo":
+++++++++++++++++++++++++++
И те много се пенят като шотландците, ама накрая пак ще си гласуват "правилно".
До коментар [#3] от "subaru":
Точният цитат не е това. Това е грешен превод. Не "някои", а "няколко" страни членки. И се има предвид не "няколко" предварително определени, а при консенсус на определен БРОЙ държави членки по определен въпрос.
А по-равни има и сега, Баце ги нарича "началниците".
Тия си мислят че още са Империя.. и ше казват кой да кара влака..
Вън.. и да ядат железото от Америка
Мноо вече плакаа!
Големи пазарлъци ще има между Лондон и Брюксел.Дано и двете страни да направят разумни компромиси и в крайна сметка да си "стиснат ръцете".
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход