Всички на оръжие
Заради конфликтите военните разходи в световен мащаб вървят нагоре за пръв път от 2011 г. насам


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Темата накратко
- Световните военни разходи през 2015 г. са се покачили с 1% спрямо предходната година, достигайки почти 1.7 трилиона долара.- Най-много средства във военната сфера са похарчили САЩ, Китай, Саудитска Арабия, Русия и Великобритания.
- Военните бюджети са се увеличили в Азия и Океания, Централна и Източна Европа и в страни от Близкия изток. Спад се наблюдава в Северна Америка, Западна Европа, Латинска Америка и Карибите, Африка.
- Това показва, че повечето глобални конфликти са далеч от разрешаване и ще продължават да създават нестабилност.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
За съжаление изброяването на проценти на нарастване не дава точна представа за състоянието на въоръжените сили на държавите. В справочника "Военен баланс 2016" се дава комбинация от военни разходи, видове военна техника и въоръжение, състояние на ВС и анализ на региона на съответната държава. Подобна комбинация дава по-точна представа за нуждите и тенденциите при въоръжаването по държави и региони...а и да не забравяме, че парите и техниката са важни, но битки се печелят от обучени хора със смелост и кауза зад която да застанат. Пример : иракчаните отстъпват пред ИДИЛ въпреки, че иракската армия е по-многобройна и по-добре въоръжена от ИДИЛ/ДАЕШ
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.