Пет графики за Brexit
Кой друг иска да напусне ЕС, кой колко пари събра, колко ще струва излизането и други интересни детайли


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Една снимка казва повече от 1000 думи, гласи журналистическата максима. Не можем да кажем колко думи спестява една графика, но ако не ви се четат дълги разсъждения по темата Брекзит, подготвили сме 5 графики. Те трябва да ви кажат повече от достатъчно за значението на референдума във Великобритания.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
Имам въпроси към авторите на статията
* Първата таблица в % ли са стойностите? Ако това е така, как се обясняват сумата на стойностите за Италия са 106?
* В 4тата графика, какви са тези стойности? В хиляди за година?
До коментар [#1] от "Veselin Dikov":
Здравейте, извиняваме се за объркването, графиките ще бъдат оправени възможно най-бързо.
- В първата таблица стойностите са в %, но не се смята сумата между двата процента - в Италия 58% от участвалите в проучването са заявили, че биха искали да има референдум за членството на страната в ЕС. Ако пък има подобен референдум 48% от запитаните са казали, че ще гласуват за излизането на страната от ЕС.
- Да, в четвъртата графика сме пропуснали да отбележим, че числата отговарят на броя на мигрантите в хиляди души на година.
Мисля,че англичаните,избраха много хитър начин да натрият носа на баба меркел.Тази баба или да се откаже да командва Европа еднолично или да се пенсионира и да гледа внуци/внучки.
"Кампанията в подкрепа на Brexit е събрала над 25% повече средства - 12.16 млрд паунда, докато опонентите им са събрали "само" 9.03 млрд паунда." По-надолу в текста пак за някакви милиарди се говори, а графиките са в милиони.. Проверете си пак информацията.
Тия анализатори нещо не са в час.
1.Как ще коментират ефекта върху БВП, след като ефект на Брекзита е отделяне на Шотландия и СИрландия, с което автоматична БВП пада с около 30%.
2.Как коментират падането на паунда с 10% за няколко часа и очакваното падане с още 10% до няколко дни. Реално покупателната способност на британците намалява поне с 20% от Брекзита.
3.Какви са тия анализатори коита смятат че Британците ще договорят толкова големи търговски отстъпки с останалите страни, че да компенсира отменянето на търговските отстъпки с ЕС, при условие че Юнкер е заявил "Няма да бъдем любезни с дезертьорите."
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.