Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
След черния петък, в който Великобритания реши да напусне ЕС, уикендът не донесе повече спокойствие и яснота какво следва и какво ще донесе този исторически развод не само на двете разделящи се страни, но и на света. Двете големи партии в Обединеното кралство, които работеха за оставане в общността, първи усетиха трусовете, а Шотландия обяви, че ще търси всички начини да запази членството си в ЕС. Най-вероятно
парламентът в Единбург ще гласува да не влиза в сила решението на референдума, но макар това ще остане само декларация, тъй като шотландците нямат думата по външната политика на Обединеното кралство.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Неразбираемата политика към мигрантските вълни от м.г. на г-жа Меркел и диктатът, на който подложи политическия елит на ЕС да кандисат да платят 3 млрд Е за изнудването от президента Ердоган, са реалният катализатор на процесите, чиито финал е резултата от британския референдум.
Брекзитът е поредното пренебрегнато предизвикателство, за което европейските лидери по традиция не са готови. Ясно е, че нямат план Б. За пореден път събитията изпревариха политиците. За пореден път се показа голямата пропаст между политическия елит и обществата в националните държави.
От резултатите от референдума във Великобритания печелят ИД, Арабската лига и САЩ, не Русия, както твърди Н.Пр. посланикът дьо Кабан.
И докато европолитиците говорят първосигнално, за да прикрият ступора си, в Щанхайската организация за сътрудничество (ШОС) онзи ден приеха ключови нови членове - Индия и Пакистан.
Докато европейският икономико-политически модел върни към разпад, евразийският се разраства.
До коментар [#1] от "D-r D":
"Докато европейският икономико-политически модел върни към разпад, евразийският се разраства. "
Аз не съм забелязъл голям поток желаещи за имигриране към Шанхайската организация. Даже наобратно - хората от "разрастващата се" ШОС искат да живеят в Европа. Толкова за привлекателноста на азиатския модел.
Още:
"И докато европолитиците говорят първосигнално, за да прикрият ступора си" - ние такава дума като ступор нямаме в българкия език, но такава има в руския. Трябва по добре да превеждаш каквото ти наредят от Москва.
До коментар [#2] от "Slavtcho Gueorguiev":
Славчо някой си, нито руски знаеш, нито с някакво друго знание блестиш.
Думичката, която те е затруднила толкова много, е термин, който в медицината се използва за обозначаване на определено състояние: двигателна обездвиженост при напълно запазена функция на съзнанието. Има различни видове ступор...
Няма да ти ги описвам, защото каквото и да прочетеш, все Москва ти пищи в ушите.
Всъщност и за такива състояния като твоето има термин. Потърси помощ. При друг психиатър. Аз не поемам толкова тежки случаи.
До коментар [#1] от "D-r D":
ей консултатна.
я пиши на руски.
че на български не ти се разбира,
"Не вярвам, че е справедливо да продължавам като британски еврокомисар сякаш нищо не се е случило", се казва в изявлението на Хил"
Бареков???
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.