Гунтрам Волф: За България е по-добре засега да е извън еврозоната
Директорът на Bruegel пред "Капитал"
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Гунтрам Волф е директор на влиятелния брюкселски аналитичен център Bruegel от юни 2013 г., а също и член на Съвета по икономически анализи към кабинета на френския премиер. Което означава, че е един от хората, които дават съвети за политиката в две от най-важните европейски столици. Преди да се присъедини към Bruegel като зам.-директор през 2011 г., той работи за Европейската комисия, където се занимава с макроикономиката на еврозоната и реформирането на управлението й. Бил е също така икономист в Bundesbank, където е ръководил изследователския отдел по фискална политика. Работил е и като съветник в МВФ. Негови текстове и анализи се публикуват и цитират във водещи медии като Financial Times, New York Times, Wall Street Journal, El Pais, La Stampa, FAZ, Handelsblatt, BBC, ZDF, Die Welt, CNBC и др.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
" Що се отнася до това как ще изглежда Brexit - ще бъде голяма каша. Ще имаме две години на много трудни преговори. Но те ще бъдат най-вече по самия развод, не по бъдещите отношения. Обсъждането на ново търговско споразумение идва едва след като страната е официално излязла от ЕС. Европейската комисия вече заяви ясно, че Великобритания не може да преговоря по търговско споразумение, преди да е напуснала формално. Филип Хамънд, бившият британски външен и настоящ финансов министър, каза, че това може да отнеме шест години - две години преговори по излизането и четири по ново споразумение. Докато Дейвид Дейвис, министърът по Brexit, обяви, че ще започне веднага преговори по целия свят за нови търговски договори. Според мен това е невъзможно, защото той формално няма правомощия да договаря търговски споразумения, докато Великобритания е част от ЕС. Когато си в ЕС, тези правомощия са на ЕС. Би било много странно Лондон да го прави в следващите две години. Британците трябва първо да се концентрират върху преговорите по излизането от ЕС и чак след това биха могли наистина да правят нови търговски договори. " .
Значи тарикатът Волф вика на Англичаните две години ще преговаряте с Червените Брюкселски Зелки от Евроколхоза за напускането и няма да договаряте условията за търговските споразумения, но през същото това време няма и да се договаряте и със страни извън Евроколхоза. Явно Червените Брюкселски Зелки продължават да смятат Англичаните за глупаци.
А бе, другари от " Das Kapital " , откъде ги намирате такива кръгли олигофрени да ви дават поръчкови интервюта ? Аа той бил икономически съветник на Френския Премиер. То затова ли Франция има ръст от общо 1 % последните 5 години, защото мъдрият съветник е давал толкова мъдри съвети на Премиера.
Добре, че поне е схванал, че Брекзит ще има. Досега публикувахте интервюта и статии, в които авторите твърдяха, че Brexit няма да има.
Учудващо имате някакъв макар и минимален напредък.
До коментар [#1] от "wnw04489661":
Аре не се прави и ти на неразбрал. Става въпрос, че от легална гледна точка UK не може да сключва нови самостоятелни договори, преди излизането от ЕС. Преговори могат да си водят колкото си искат, но договори - не. Туй то.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.