Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Европейският съюз (ЕС) не успява да опази местните производители на телекомуникационно оборудване от китайските им колеги, предава Wall Street Journal. Става въпрос за мерките, които икономическият съюз предприе относно вноса на подобни стоки с цел да подпомогне буксуващите Nokia и Ericsson.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
9 коментара
Спокойно , нали си имаме банки. Мр . Барозо ги опази . Като нямаме телекомуникации , ще напечатаме пари и ще си купим.
ЕС не може да издържи на силна конкуренция защото последните 20 години загуби своята гъвкавост !
Желязната дисциплина наложена от 4-тия Райх си казва думата !
ЕС явно обича да предпазва компаниите от всички сфери на телекомуникационния сектор: 1)Одобряване на сделки за сливания на мобилни оператори, в следствие на което на много пазари има само трима играчи. 2)Окрупняване на интернет- доставчиците, което естествено води до по- бавни интернет- услуги. 3) Прословутото отпадане на роуминга така и не се случи. 4) Какво спасяване на Нокия и Ериксон, като те проспаха цяла технологична индустрия? Динозаврите никой не ги спаси, нали? 5) Какво опазване от Китайската инвазия, след като ВСЕКИ телефон се прави в Китай?
До коментар [#3] от "Schliwobeatz":
Да, малко ненавреме и неподходящи мерки предлага ЕК. За съжаление европейските производители не успяха да влязат в крак с промените в телекомуникационния сектор. Една от причините е твърде протекционистичната политика по отношение на стандартите за мобилен интернет. Трябваше да мина доста години докато се приеме стандарта LTE/WIMAX, едната от причините е че тези стандарти стъпват на по-предишната технология CDMA, основно ползвана в Тихоокеанския район, САЩ, въобще останалата част на света. Крепихме много време генерациите на GSM стандарта, който всъщност остаря като концепция отдавна, но нали си е наш...
До коментар [#3] от "Schliwobeatz":
Е в случая ги предпазва от нелоялна конкуренция - Китай субсидира технологичните си компании, което води до супер ниски цени и свръхпредлагане. А това не е чак много яко..
Кой им е виновен,че Теленор изгради нова мрежа в България с оборудване на Хуауей.
Виваком също за 4Г ползват Хуауей
Само Мтел използват Ериксон и точно заради прочутото оборудване на прескъпата и пазена от ЕС компания, обхватът на Мтел е най-зле в момента извън градовете.
Докато китайските печки хвърлят на много по-големи разстояния извън градовете.
До коментар [#6] от "mi6ail1234":
Хвъргат защото операторите са ги избичили на макс извън градовете.
До коментар [#3] от "Schliwobeatz":
Предполагам имаш впредвид "проспиване на технологичен прогрес"? Това не е така - Нокиа и Ериксон и до ден днешен са водещи лидери в разработката на нови технологични стандарти - фактът, че техни научни кадри председателстват международни стандартизационни органи и техни дирекции е достатъчно красноречив. Нокиа и Ериксон са и първите две компании с 5G демонстрации. В статията добре е описана причината за възхода на китайските телеком производители - държавни субсидии и ценови дъмпинг. Практика, която в ЕС и САЩ е незаконна. Хуа и ЗТЕ дори имат забрана да участват в мрежови проекти в САЩ; могат да продават само слушалки.
До коментар [#6] от "mi6ail1234":
Някой те е подвел с информацията - Мтел имат два LTE доставчика - Нокиа и Ериксон. Смешно е и да се твърди кой колко хвърля - КРС има много строги и еднакви изисквания към мощностите на всички мобилни оператори, това е записано в лиценза. Ефектът, който наблюдаваш, се дължи на изграденото покритие от сайтове и съответно кой до къде е стигнал с изграждането на LTE мрежата, а не на излъчвателните мощности на оборудването.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход