🗞 Новият брой на Капитал е онлайн >>

Берлин планира твърд отговор на терористичните атаки

Германците с двойно гражданство ще загубят германското си гражданство, ако се бият за ислямистки групировки

Вътрешният министър Томас де Мезиер обяви планове за назначаването на още полицаи
Вътрешният министър Томас де Мезиер обяви планове за назначаването на още полицаи
Вътрешният министър Томас де Мезиер обяви планове за назначаването на още полицаи    ©  Reuters
Вътрешният министър Томас де Мезиер обяви планове за назначаването на още полицаи    ©  Reuters

Германците с двойно гражданство ще загубят германското си гражданство, ако се бият за ислямистки групировки в чужбина. Това предвиждат нови предложения на вътрешното министерство за подобряване на сигурността в страната, пише ВВС.

Вътрешният министър Томас де Мезиер също така обяви планове за ускоряване на процеса на депортация на чуждестранни престъпници, назначаване на още полицаи и увеличаване на видео наблюдението на обществени места, както и на автобусите, влаковете и метрото. Той обаче отхвърли идеята за забрана на бурките и не се поддаде на натиска за промяна на правилата за лекарската тайна с цел улесняване на медицинските служители да информират властите, ако техните пациенти планират да извършат престъпление.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    drilldo avatar :-|
    Георги Георгиев
    • + 5

    Това ли са им твърдите мерки?! Жената като изневерява, няма да и сготвиш вечеря. Как може изобщо да става въпрос за такава мярка, то отнемането на гражданство трябва да се подразбира!

    Нередност?
  • 2
    solaren_park avatar :-P
    solaren_park
    • + 3

    Допуснаха стотици хиляди бежанци, а сега щели да взимат мерки срещу това :)

    Нередност?
Нов коментар