Америка търси икономист
Какво мислят щатските кандидат-президенти за данъците, търговията и работните места


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
"Искам да задвижа Америка и това дори няма да бъде толкова трудно", казва Доналд Тръмп. "Нуждаем се от икономика, която работи за всички, не само за тези на върха", твърди пък Хилъри Клинтън.
Съвсем закономерно двамата кандидати за президент на САЩ отделят специално внимание на икономическите си политики. Тръмп, който е републиканската номинация, се фокусира върху орязването на данъците и съкращаването на регулациите. Клинтън, която е изборът на демократите, иска да обложи приоритетно доходите на богатите, да увеличи разходите за обучение на работното място и да намали данъците на компании, които наемат повече американци. Както и в други сфери от политическите си кампании, двамата кандидати и тук се сблъскват в позициите си и остро се критикуват.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
Егати малоумните коментари(в статията).
Кенеди и Рейгън(най големите данъчни реформи и намаления в САЩ в най новата и история) след като намалиха данъците(драстично),колко загуби САЩ ?
Или стана точно обратното-спечели драстично заради по големият икономически ръст,по голямата заетост ,по-голямото потребление и оттам по големите приходи в бюджета.
По същата логика,намаленията на Тръмп изглеждат доста смели и има голям шанс да бъдат доста успешни(за икономиката) предвид че икономиката им си има основите-и това значително данъчно намаление ще им се отрази доста добре.
Икономическата политика на Клинтън(увеличаване данъка на богатите).........как да се коментира-не стига че имат нисък ръст-с това още ще забатачи нещата.
И кой нормален ще е съгласен да плаща близо 50 % данъци,само защото е умен и печели добре-най много,още капитали и хора да се засилят извън САЩ-най много да хване с този данък някой спортист)който няма как да се измъкне от данъчната тежест.
До коментар [#1] от "kapitalcho":
Я па ти. Ходи погледни с колко точно задлъжняха Щатите след намаляването на данъците.
До коментар [#2] от "Ангел":
d_States_public_debt
Задлъжняха ?
Използваме този линк
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Unite
И гледаме Debt to GDP
Президент Айзензауер(1957-1961)-Debt to GDP 60.4 %
Президент Кенеди (1961-1965) Debt to GDP 55.2 %
Дълга намаля
Президент Рейгън(1981-1989-2 мандата при него дълга се увеличава-0т 32.5 % до 43.8 %-това което прави за икономиката е забелижително.
Наследниците му,също увеличават дълга,без да правят нещо същствно.
Въпреки всичко ,дълга е нисък-под 60 % от БВП
Обама прави рекорд-дига го от 63.5 % до 84.2 %(2013).
Ако сметнем и сега(2016),нищо чудно да отива към 100 %.
"Заканите му, че ще депортира 11 млн. нелегални имигранти, биха имали негативен ефект върху работната сила и икономиката в дългосрочен план."
За втори път го пишете това! Вземете се аргументирайте! Как нелегален имигрант се включва в работната сила? Ако става въпрос за неформална работна сила, която не си плаща данъци и осигуровки, много интересна концепция развивате!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.