Бунтът на гневните
Докъде ще стигне походът на популистите и националистите в Европа и какво означава това за бъдещето на ЕС и България
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Днес страхът обединява Европа много повече, отколкото надеждата. Желанието за затваряне - много повече от отворените граници. Копнежът към миналото - много повече от очакването на бъдещето.
Политиката на страха има свои говорители в различните страни. Зад успеха им стои набъбващо социално разделение в Европа, което трупа напрежение и гняв у много хора и заслужава да получи политически отговори. Засега старите партии не успяват да се справят добре и популиститеq изглеждаq ще печелят нови територии. Това обаче ще промени още повече Европейския съюз и ще има отражение върху България.
Наричат ги забравените хора. Или заплашените мнозинства. В различните европейски страни те имат различни физиономии и страхове. Това, което ги обединява, е силното им недоволство срещу твърде многото промени в света около тях, върху които те нямат контрол.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
51 коментара
Проблемът е в ЕС. Прекалената бюрокрация, в загубата на идентичност на отделните държави. В силната зависимост от еврофондовете убиваща реалната икономика. В прекалената социалност - едва ли не всеки който иска получава помощи.
"Дори в Германия, която доскоро изглеждаше имунизирана от популистки движения заради сянката на националсоциализма, "
>>> Жалко за човечеството, щом от популизъм са имунизирани само тези държави, научили уроците на Дрезден или Хирошима
А тези на снимката като ги мернах с ъгъла на окото си, реших че са протестиращите от февруари 2013 г.
Хората са отчаяни и се страхуват, заради неспособността на европейските политици да реагират на наплива от бежанци, напълването на Европа с мюсюлмани (да, почти всеки европеец, от най-тъпия до най-образования ненавижда инстинктивно исляма), неспособността на юнкерчетата, меркелчетата и други импотентни чички и лелки да реагират на психопатите путин и ердоган...
Нормално е да изплуват на политическия хоризонт евро бареци при такава тотална безпомощност- първо в по-неандерталски страни като нашата, но в крайна сметка ще яхнат вълната и в цивилизованите общества...
Какво точно предлага авторката на статията,може би трябва да се тръгне да се фалшифицират избори както направиха в Австрия,където хората избраха Норберт Хофер ,доказаха се манипулациите с вота по пощата,които обръщат вота и все пак касираха изборите.И какво лошо има да управляват популисти?Това е основния проблем ,елитите толкова се отдалечиха от народа,че популистите са балансират системата
Всъщност авторите на подобни про-мултикултуристки статии правят една основна грешка и то нарочно- слагат знак на равенство между вътрешните за ЕС мигранти и мигрантите мюсюлмани, макар между тях да няма нищо общо! Едните мигрират с цел работа, другите мигрират с цел използване! Едните мигрират с цел да допренесат за развитието на обществото, където отиват, другите мигрират с едната цел, да го разрушат! Докато не се постави ясна граница между двете миграции, популистите ще печелят все повече! Този знак на равенство е изключително опасен, защото в крайна сметка може да доведе до гражданска война в Европа!
Пулът "анализатори" на Капитал само от блондинки ли е? Заглавието на анализа е нелепа тавтология. Няма бунт на доволни и щастливи; бунтуват се само гневните. Не ми стигнаха силите да прочета "анализа" до край, но това което прочетох не ме прави оптимист за бъдещето на Капитал.
Патологичен страх от националисти - патологичен страх от загуба на власт, привилегии и пари.
Международната разбойническа политическа върхушка е в паника. Да, народите ще си поискат вересиите, свиквайте.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.