Новата гвардия на Путин
Какво означава смяната на началника на президентската администрация Сергей Иванов за разместването на властовите пластове в Кремъл


Александър Братерский

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
- Отстраняването на считания за дясна ръка на Путин Сергей Иванов е сигнал за значимо кадрово разместване в Кремъл и идва в деликатен момент, по-малко от месец преди парламентарните избори и на фона на опасенията от ново разгорещяване на конфликта в Украйна.
- Уволнението на Иванов следва логиката на скорошните кадрови размествания по високите етажи на властта. Обединяващата нишка е, че Путин замества старата гвардия с млади, лоялни и безгласни бюрократи. Което означава по-силен контрол в ръцете на президента.
- Освен опит за стабилизиране на системата в критично време кремлинолозите дават още едно тълкуване на случващото се - това е началото на процеса на властовия преход от Путин към пост-Путинова Русия.
- Засилиха се и спекулациите, че Путин може да се готви за предсрочни президентски избори. За тази възможност спомена още миналата година финансовият министър Алексей Кудрин, който предупреждава също така, че на фона на затъващата икономика Русия може да свърши парите още през 2017 г.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
7 коментара
Какво отстраняване за най-верния му човек. От няколко години се пише, че той иска да се махне от това напрежение, дори в началото беше само за три години. Има хора, които им писва от безумното темпо, имат бол пари и искат спокойствие.
"Руските журналисти успяха да открият написана с негово участие статия за "наоскопа", публикувана през 2012 г. в академичен журнал."
1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF
Изглежда става въпрос за "нооскоп", който в Уикипедия е определен като уред, даващ възможност за изучаване на колективното съзнание на човечеството (ноосферата). Това навежда на мисълта, че думата "уред" е използвана метафорично, но ако се съди по следната статия в Уикипедия, той се представя като уред в конкретния смисъл на думата:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%BE%D
Любопитно е също, че в статията в Уикипедия е изказано съмнение дали авторът на публикациите за нооскопа и новият ръководител на президентската администрация в Русия са едно и също лице.
До коментар [#2] от "ijj":
Статията за "уреда" ме накара да се смея с глас.
Уредът е с мрежова връзка и на базата на анализ на гооооляма база данни, взаимодействащата си на принципа "умна прах"/ това трябва да е кодирано по руски име за наномрежа :)/ взимала решения :)
Т.е. : написали са поредният анализаторски алгоритъм и за по-загадъчно и зловещо са го сложили в самовар :)
Як алабализъм, чудя се колко милиона за "разработката" са откраднали?
Като онзи легендарен случай, в който руснаците създават комитет, институт, развоен завод, изпитателни полигони, научно градче...изобщо близо 6 години смучат пари от държавата за създаване на радиоактивно отблъскваща боя за руските стратегически бомбардировачи.
На края пилотите на тези машини/ по всички разчети: самоубийци, и самите те го знаят също/ задават простичкият въпрос: Добре бе, другари, тази боя пази от слаба радиация, малко над фоновата. КАК ще ни опази от тази на ядреният взрив от току-що пусната от нас бомба, при условие, че и ударната и светлинната вълна, да не говорим за магният импулс, който ще изпържи цялата електроника на самолета?
И ....всичко свършило набързо и тихомълком :)
До коментар [#3] от "clutch":
sensors/
http://edition.cnn.com/2010/TECH/05/03/smart.dust.
"Игра на тронове" по кремълски
Константин Егерт, руска редакция на "Дойче веле" | 16:40 | 15 август 2016 |mediapool.bg
Видите ли! В Моксва има интрига! Чудите се и гадаете кой, какво, защо! А във Вашингтон дъщерите на кандидат-президентите преписват дословно едни от други, че и един и същи цвят рокли обличат, когато четат преписаните си речи!
Егати важната анализаторска жвачка! Важното е в Русия бързо да се заменя остарелия икономически модел... Всичко друго е журналистическа плява. Ама е по-лесно да продаваш ресурсите си...
Ричард Файнмън, нобелов лауреат по физика с репутация на много добър учител, е помолен от колега да му обясни теорията на относителността. Първият му казва че ще са му нужни няколко дни за да се подготви и да му обясни айнщайновата теория така, че дори и рибар да я разбере, т.е. всеки и всички ние. След няколко дни той му казва, че не е в състояние да го направи и че това на практика означава, че никой не разбира тази теория.
Фактът, че малцина разбират нещо или че никой не го разбира, не означава, че нещо не съществува или не е истина.
Всички теории за обществото през последните повече от 150 г., в по-тесен смисъл - политически теории, гласно или негласно, се базират на марксистката теория за базата (средства за производство) и надстройката (общественото съзнание).
Може би е време за нов, революционен поглед в разбирането на това как обществото функционира и може да бъде управлявано. (Защото всяко общество трябва да бъде управлявано).
Процесите протичащи през последните 25 г. - безумни войни, безконтролна миграция, ислямизим, политически фарсове и популизъм, показват, че досегашните модел е пред пълен крах.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.