Какви политики предлагат основните кандидати за френските президентски избори
Първият тур ще бъде оспорван между четирима претенденти с много различни възгледи
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Французите ще гласуват на първи тур на президентските избори на 23 април. Според социологическите проучвания за момента води центристът Еманюел Макрон с 24%, крайнодясната Марин льо Пен е с 23%, а дясноцентристът Франсоа Фийон и крайнолевият Жан-Люк Меланшон си оспорват третото място с по 19%. С безработица от 10% Франция е все още над средното равнище за еврозоната. Същевременно правителството обяви, че очаква икономиката да нарасне с 1.5% през тази и следващата година, преди растежът постепенно да стигне до 1.7% през 2020 г. Страната е на път през 2017 г. да постигне първия си бюджетен дефицит от десетилетие, който да е в рамките на правилата на ЕС. Управляващите прогнозират дефицит от 2.8% от БВП през тази година, което е малко над предишните очаквания за 2.7%, но ще бъде първият от 2007 г. насам под наложения от ЕС праг от 3%. Какви политики предлагат основните кандидати за Елисейския дворец - обобщава Reuters.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
Само ми е интересно защо Капитал ни представя кандидата на комунистите Меланшон, а не представя Беноа Амон, кандидата на една от двете големи партии - социалистите.
До коментар [#1] от "zoroaster":
Защото се очаква да има повече гласове от Амон.
До коментар [#1] от "zoroaster":
Защото той не се класира сред първите четирима водещи кандидати.Според проучванията ще вземе само осем процента.
Във Франция има работа,но с такава щедра социална система мотивацията,особено на хората с минимална заплата и ниска квалификация е нула.Често пъти с помощи или когато са на обучение,доходите им са по-високи,отколкото ако работеха на заплата.Само в ресторантьорския сектор има 200 000 незаети работни места.
И така години наред си карат в безработица.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.