Как да се управлява миграцията
Реформите в ЕС няма как да подминат общата политика към приемането и разпределянето на бежанци и мигранти


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Ако имате съмнения дали миграционната рамка на ЕС има нужда от промяна, само си спомнете кризата с бежанците от 2015-2016 г. Сега напливът от хора е затихнал, но пробойните в Дъблинския регламент, който стои в основата на общата европейска бежанска политика, са все така широки. Германия, накъдето се отправиха повечето от онези 1.5 млн. души, потърсили убежище в Европа от 2015 г., има сериозни причини да иска системата за прием на мигранти да заработи. Друг въпрос е кога и как ще се случи това. За България, която щастливо, макар и некоректно, заобикаляше старите правила, новите може да се окажат изпитание.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Положението в ЕС е "Един за себе си, всички за един".
От най-големите симпатизанти ще направят върли критици. Страните, дето ги поканиха тези мигранти, сега искат да прилагат "общоевропейско решение". В генезиса имаше ли нещо "общоевропейско"?
НЕ. Имаше само политкоректност, Меркел и Афганистанци борещи се за социален просперитет в система, към която нямат никакво право да се присъединят иначе.
Трябва да се направи така че всички мигранти в Родината, да се насочат на Запад, закъдето и те са тръгнали.Всяка друга политика на което и да е правителство ще е убийство за него и повод за народен съд
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.