ЕС наказва Турция с надеждата да не я обиди
Великобритания и 27-те страни - членки на ЕС опитват да деескалират напрежението между тях, по проблемите на миграцията продължава да има сериозни разногласия


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Въпреки че Турция първоначално не присъстваше като основна тема в дневния ред на лидерите на 28-те страни членки, отношенията между ЕС и Анкара се оказаха в центъра на дебатите на провелия се в четвъртък и петък Европейски съвет. За сметка на това другите теми, по които се очакваше да има напредък - плановете за промяна на миграционната политика на евросъюза и ускоряването на приемането на новите правила за дигиталния пазар, засега буксуват. Великобритания пък спечели обещанието докато се преговаря по последните детайли на спразумението за развода й с ЕС, да се започнат и консултации за бъдещите й отношения с евросъюза.
За България поне две от обсъжданите теми са от ключово значение – отношенията на ЕС с Турция и плановете за промяна на миграционната политика на съюза. По време на пресконференцията си в четвъртък премиерът Бойко Борисов се съсредоточи основно върху Турция и индиректно влезе в противоречие с германския канцлер Ангела Меркел - нещо, което доскоро той всячески избягваше.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
"В момента в Сърбия например, проучване финансирано от NED например показва, че мнозинството сърби биха се отказали от присъеднияване към ЕС ако това развали отношенията им с Русия."
Само така! После след 20 г. като се присъединят по неволя ще говорят за нас, както ние говорим за гърците... ЕС нищо друго да не дава, този общ пазар е достатъчно важен за всяка икономика.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.