Какво означава данъчната реформа в САЩ за Европа
Без да иска, Америка прави услуга на Европа. Сега е моментът ЕС да затвори окончателно възможностите за укриване на данъци и да осигури стабилна данъчна база при по-ниски ставки
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Миналия месец в САЩ беше одобрена най-мащабната данъчна реформа от три десетилетия насам. Тя намалява данъците с общо 1.5 трлн. долара през следващото десетилетие. Една от драстичните промени е снижаване на корпоративния данък от 35% на 21%. Реформата включва и множество други промени, някои от които са насочени към облагането на печалбите от чужбина, облекчения в личните данъци, ограничаване на изключенията от данъчните закони, борба с избягването на данъци.
Основната цел на реформата е да стимулира растежа и инвестициите в САЩ и, изглежда, я постига. Международният валутен фонд (МВФ) вече повиши прогнозите си за американската икономика, в значителна степен заради очаквани положителни ефекти от по-ниския корпоративен данък и стимули за инвестиционните разходи. В същото време МВФ подчертава, че след 2022 г. може да се очаква по-нисък растеж в САЩ заради изтичане на някои временни данъчни мерки и заради нуждата да се намали дефицитът.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Добре е да се споменава поне, че аз реформа е част от предизборната програма с която сегашният президент на САЩ Доналд Тръмп спечели изборите
Офшорките дигат данъците на 15% и почват да се правят на шанави и да отчитат събираемостта на данъците като СО - с процент изменение спрямо предишния и настоящ бюджет.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.