Планът на ЕС за сътрудничество в отбраната притеснява САЩ
Въпреки че именно Вашингтон настояваше за това, сега американските дипломати дават назад
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Най-голямата изненада от конференцията по сигурността в Мюнхен вероятно ще остане неочакваната промяна в позициите на САЩ относно плана на Европейския съюз (ЕС) за повече инвестиции в областта на отбраната. По време на тридневната среща на високо ниво американските дипломати изказаха притеснения, че новите действия на държавите членки могат да доведат до протекционизъм и отслабване на Организацията на Северноатлантическия договор (НАТО). Коментарите предизвикаха неразбирателство сред представителите на ЕС, имайки предвид, че в продължение на години именно Вашингтон настояваше европейците да инвестират повече в отбрана.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Ми Турция вторите в НАТО , сега как да ги спрем :-)
Много е сложно и е чисто прафаниране да се пишат такива елементарщини. На Йоанна явно темата й е фешъна по моловете и по крайна необходимост пише за друго. Простено да й е...
НАТО е военно-политически съюз от 1949 г. на САЩ и съживеният по плана Маршъл Запад срещу СССР и сателитите му. Когато през 1990 г. СССР отиде в канала, а политиците му и сателитите му си смениха резбата, реално НАТО- то се обезсмисли. Освен като хелиев балон...
НАТО е заченат от мисъл, заразена с вируса на либералната демокрация, който е нелечим. Освен с огън.
Лудият Тръмп прави кански усилия да върне света към някаква нормалност, опитвайки се да шунтира глобализма, но пък опитайки се на глинените крака на НАТО. Нещо много шизо.
Изпедерастената западна цивилизация няма никакви шансове срещу здраво стъпилата на земята Евразия.
САЩ са уплашени и за друго. Страните от ЕС могат да имат много сериозни различия в интересите си по стопанска политика. Имат различия по мигрантската политика. Но по отношение на сигурността всички имат изключително близки и общи интереси. Така, както се развиват нещата, ПЕСКО ще привлече много по-бързо страните-членки, от колкото всякакви други противоречиви политики.
До коментар [#2] от "vaticana":
Не ти е лесно и на теб.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход