Започва битката за парите в ЕС
България е за увеличаване на вноските на страните членки в бюджета, но с изключение на Германия и Италия никоя от други големи страни донори не е съгласна с това


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Битката за парите в Европейския съюз никога не е приятна гледка. Въпреки че евросъюзът се хвали със своите ценности, веднъж на седем години, когато се разпределят средствата за следващия програмен период, започва откровено надлъгване и извиване на ръце.
Този процес започна официално днес с неформалната среща на 27-те лидери на страните членки в Брюксел, за да обсъдят възможните институционална промени в ЕС и да обменят мнения около бъдещия многогодишен бюджет на евросъюза за периода 2021-27 г. Най-важният въпрос пред тях беше за размера на бюджета – дали той трябва да бъде орязан с парите, които Великобритания няма да внася след напускането си на ЕС, или всички страни членки трябва да плащат повече. Парадоксът е, че за да се изпълнят всички амбиции на страните-членки, те определено трябва да дават повече пари в евробюджета, но, особено неговите донори, да получават още по-малко.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Спрете най-сетне парите за България!
Които държат "управляващата" ни мафия на власт.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.