Възобновен е строежът на втората тръба от "Турски поток"
Плановете на "Газпром" са съоръжението, което ще доставя газ към Европа, да е готово през 2019г.
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Полагането на морската част на втората тръба от газопровода "Турски поток" е възобновено, след като през 2017 г. бяха построени първите 224 км от тръбата - до изключителната икономическа зона на Турция. Това съобщиха от компанията South Stream Transport B.V., която е дъщерна на "Газпром" и отговаря за реализирането на проекта.
"Корабът Pioneering Spirit възобнови процеса по полагане на втората тръба от морския газопровод на "Турски поток", движейки се по посока на населеното място Къйакьой в Турция. След влизането в Черно море на 20 юни Pioneering Spirit завърши подготвителните работи, включително проверката на оборудването за тръбополагането", се казва в съобщение от дружеството.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
И Гърция няма капацитет да поеме повече газ, но и да имаше, къде ще го отведе? В Македония или в Сицилия? Цялата история с гЪзопроводите е абсолютен балон.
На гръцко-албанското трасе Трансадриатимеският газопровод е изграден на 70 %. Газ може да отиде в Албания и на север до Хървания. Има проект, но още няма газопроводно отклонение. Хърватска и Италия решиха сда се свържат с интерконектор, ползвайки частично стари съоръжения за добив в акваторията. Природният тръбопроводен газ е нисковъглероден източник на енергия, а от него могат да се получават още видове синтетични горива и масла. Много полезна суровина!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.