Австралия обръща климатичната си политика на 180 градуса
Под натиск премиерът Малкълм Търнбул се отказа от ограничаването на вредните емисии с 26%


Деян Димитров

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Австралийският премиер Малкълм Търнбул обяви, че няма достатъчна вътрешна подкрепа за климатичната му политика страната да намали вредните емисии с 26% до 2030 г. на базата на нивата от 2005 г. Отказът от важната за Търнбул програма се случва в резултат на идеологически несъгласия в правителството. Премиерът промени политиката, преди тя да стигне до гласуване, за да не рискува показен срив на доверието в лидерството му, пише BBC.
Докато Австралия все още е на път да изпълни задълженията си по Парижкото климатично споразумение, този обратен завой в енергийната политика е удар по битката с глобалното затопляне. Целта от 26% редуциране на емисиите беше амбициозна и беше одобрена и от предишния австралийски премиер Тони Абът преди три години при подписването на Парижкото споразумение.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
3 коментара
Малко разум. Екоталибаните искат да ни върнат в 18 век заради съмнителните им кличатични промени. НО те самите продължават да издишат, нали
До коментар [#1] от "Pronto":
Господине, огледайте се. Не говорим за климатични промени. Ако искайте вярвайте. Вижте какво става с горите, с животинското царство. Затриваме планетата си. Не оставяйте на скептиците да ви бъдат мехлем за душата. Всичките човешки поколения ще гледат към нас с погнуса.
Тези проблеми с горите и животинското царство как се решават чрез закриване на производства, таксуването на фабрики и субсидиите за наши-зелени фирми? Ветрофермите колко птици избиват?
Индустриалното замърсяване беше проблем през 19 и 20 век в т.нар. Запад, а сега е основно проблем в Китай и т.нар развиващи се страни. Защо трябва Австралия, Америка, Германия да си налагат непосилни норми!?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.