Новият брой:
Образованието: Лунната мисия на България

Демократите започват разследване за импийчмънт на Тръмп

Причината са твърденията, че президентът е изнудвал Украйна, за да уязви бъдещия си конкурент за президентския пост Джо Байдън

Новината за разследването късно във вторник вечер съобщи демократът и председател на долната камара Нанси Пелоси
Новината за разследването късно във вторник вечер съобщи демократът и председател на долната камара Нанси Пелоси
Новината за разследването късно във вторник вечер съобщи демократът и председател на долната камара Нанси Пелоси    ©  Reuters
Новината за разследването късно във вторник вечер съобщи демократът и председател на долната камара Нанси Пелоси    ©  Reuters

Демократите в Конгреса на САЩ откриха официално разследване дали има достатъчно основания президентът Доналд Тръмп да бъде подложен на процедура по импийчмънт заради твърденията, че е търсил политическа помощ и е изнудвал Украйна, за да уязви един от бъдещите си конкуренти за поста - Джо Байдън.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
12 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    olga_kokoshkina avatar :-|
    olga_kokoshkina
    • - 6
    • + 2

    Айде Нанси, доста го чакахте този идиот - вече има материал за impeachment в индустриални количества.

    Нередност?
  • 2
    antipa avatar :-|
    D-r D
    • - 2
    • + 6

    Демократите тръгват в тая обречена битка, защото са в паника,. Тяхното острие за президентските Джо Байдън не стига, че абсурдно се е омацал до шията, натискайки украинците да спрат разследването срещу сина му Хънтър (какво показателно име!), ами сега и
    прочутата реплика на тогавашния вицепрезидент Байдън към тогавашния президент Порошенко: "Аз съм тук още 6 ч. и ако дотогава не смените гл.прокурор, никакви пари от МВФ няма да видите" отново ще обиколи света, а сега съвсем членоразделно ще прозвучи и в Конгреса. И из цяла Америка, та и глухите да разберат що за стока им предлагат за президент Хилъри и Со.

    Тръмп не могат да го барнат, защото за изкъшкването му трябва да гласуват и 2/3 от сенаторите. Но Байдън е труп. Политически труп.

    И, Капитал, стига с анонимките! Нали се мислите за медия, а не за бюро за легализация на преводи?...

    Нередност?
  • 5
    xte29566872 avatar :-|
    xte29566872
    • - 1
    • + 2

    До коментар [#2] от "D-r D":

    Това е по-скоро морален акт. Съгласен съм, че журналистите не бива да се срамуват да си подписват статиите.

    Нередност?
  • 6
    netfocom avatar :-|
    ironhorse
    • - 1
    • + 3

    Според мен Тръмп заложи капан на демократите, знаейки че службите са политизирани.
    Сега трябва да излезе цялата история около Байдън младши и защо главния прокурор на Украйна беше свален от Порошенко ?!

    Този път демократите се уцелиха не в крака, а направо в главата.

    Нередност?
  • 7
    antipa avatar :-|
    D-r D
    • - 1
    • + 3

    До коментар [#5] от "xte29566872":

    Не, това е класика: за да се стягат партийните редици, трябва винаги да има посочен враг.

    Затова след като буламачът Рашагейт вкисна, демократите забъркват на Тръмп нов - Украйнагейт. Опасното на новата манджа е, че в нея се влагат прекалено взривоопасни съставки, които не само могат да отнесат главата на готвача (кандидатът за президент Байдън), но и да взривят цялата кухня (ДП). Защото за Байдън - баща и син - доста нелицеприятни свидетелства и документи се пазят в архивите на украинското следствие, ако, че под натиск то тогава е било прекратено.

    ДП е обливана от студена пот само при мисълта, че Украйна може да предаде на САЩ тези взривоопасни документи или в Киев да започнат дела на първо място срещу пожелания от вицепрезидента Байдън ген. прокурор Луценко, който смени пъхалия си носа в Байдановите батаци ген.прокурор Пшонка.

    1.Това ще погребе политическата кариера на кандидата за президент Байдън.
    2.Задълго ще дискредитира ДП, която едва се окопити след удара с пощата на Хилъри през миналата кампания.
    3.Ще оцапа иконата Барак Обама, чийто вице е бил обикновен корупционер.
    4.И накрая - ще осигури нов 4-годишен мандат на омразния Доналд.

    И за свеж финал - брилянтна политическа карикатура:

    https://www.creators.com/read/a.f.-branco/09/19/262886

    Байдън хвърля мощен бумеранг...

    Нередност?
  • 8
    qvd50491823 avatar :-|
    Костадин Иванов
    • + 4

    Бай Дончо и Бате Бойко все ги свалят и всеки път - друг път!
    Дончо са го засваляли откакто е дошъл, а ще му свърши мандатът.

    Нередност?
Нов коментар