Китайското производство започна да се възстановява
Производственият индекс в страната скача през март
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Китайското производство е започнало рязко възстановяване, сочат официалните данни на Националното статистическо бюро в страната. Според тях производственият индекс се е вдигнал от 35.7 през февруари до 52 пункта през март. Граничната стойност от 50 определя дали производството се свива или разширява. Прогнозите на икономистите бяха за 45 пункта през март, пише Financial Times. Новината се възприе от добре от инвеститорите в Европа и пазарите преди обед се повишиха, но към 14.00 часа водещите индекси в Лондон, Франкфурт и Париж са почти без промяна спрямо понеделник.
Според статистическото бюро се наблюдава работна дейност и производство в над половината от запитаните предприятия, което е по-добре от миналия месец, "но не означава, че икономическите операции в страната са се върнали към нормалното си положение".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
12 коментара
Комунистически Китай подари на света глобална пандемия и икономическа криза, каквато не сме виждали от Голямата Депресия насам (а тя тепърва започва). Нека китайците възстановят производството си, проблемът сега обаче е кой ще купува боклуците им.
"""проблемът сега обаче е кой ще купува боклуците им. """""Няма проблем защото всичко се произвежда в Китай от неизвестни фирми до световно известни .
Именно. Който не желае да купува боклуци, просто няма да купува нищо. Защото на практика всичко се произвежда в Китай.
До коментар [#2] от "monk007":
След като европейските и американски пазари на тези "световно известни фирми" се намират в рецесия, кой ще купува китайските боклуци за да върви производството в Китай? Африка ли ще спаси производството на Китай? Или Русия? Или Индия може би?
Скоро... световните фирми ще започнат експорт на фабрики от Китай, по-близо до пазарите, за да си осигурят доставките... щото не е ясно кога пак на някой местен ще му се прияде нещо диво...
Целият свят дреме у дома, а индексите и бизнесите падат заради любители на екзотиката..
Китайците си го получиха двойно през тази криза - първо заради спрените местни производства, а после заради спрелите производства на техните клиенти.
Не, че не си го заслужават, обаче същото положение е във всички развиващи държави. Ако днес от България изчезне вируса, ни чака същата страшна икономическа криза както и по принцип.
Избягвам китайски стоки, както и турски. Китайските боклуци имат някаква отвратителна миризма, която се не трае.
До коментар [#1] от "olga_kokoshkina":
Така ли, можете ли да го докажете? Или пак поредната теория на конспирацията?
"Комунистически" Китай също така първи се възстанови и започна работа.
А за демакратична, свободна и самадастатъчна Европа тепърва идват проблемите. Същото важи и за США.
Ширпотребата се прави в Китай, няма спор. Но да се каже че всичко там се прави означава да се твърди че целия останал свят симулира работа :)
Аз лично също се опитвам да избягвам китайски стоки когато мога.
До коментар [#8] от "Taiga":
Абе вие руските троли дори не си давате труда да си оправяте езика вече...
Че в Китай се произвеждат маса боклуци е общоизвестно. Да вземем коронавирус епидемията.. Мейд ин Чайна... Испански грип - пак от там. Дори Черната Чума е с произход... Пътя на коприната..
Но да вземем платените, но долнокачесвени маски, шкартирани от здравните власти напоследък в Холандия, Норвегия, Франция и дори в България напоследък... Успех на китайската КП за разпространение на заразата назвън...
А, турците и испанците също рекламираха безполезни и ненадеждни тестове...
Ако внимава човек, сума ти неща може да са без марка от Китай.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.