Скрита безработица заплашва възстановяването в Европа и САЩ
Статистиките не засичат групи от хора, които на практика са останали без работа


Цветан Чуканов

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Коронавирусът всъщност е оставил много повече хора без работа, отколкото показват официалните статистики, което застрашава икономическото възстановяване. В САЩ и Европа в момента официално безработните са 25 млн. Според някои икономисти истинското число е много по-високо, когато вземем предвид хората, чиито работни места са запазени, защото правителството ги субсидира, тези, които са се отказали да си търсят работа, както и тези, които не могат да работят толкова часове, колкото им се иска, съобщава Financial Times.
Точният брой на тези хора обаче не е ясен. Според изчисления на Катарина Утермьол, икономист в Allianz, от статистиките за безработни на 25 държави от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие липсват около 30 млн. души, които са се отказали да си търсят работа. Очаква се по-точна представа за числата да придобием, когато излязат статистиките за септември, когато родителите се връщат на пазара на труда след началото на учебната година.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Еврозоната е с неправилна емисия на евро.
Грешката на Европейската централна банка (ЕЦБ) подсигурява възникване на щети. Европейците са жертви на грешката на ЕЦБ. Досега европейските правителства отлагат признат политически провал чрез взимане на държавни заеми за да плащат щети от грешката на ЕЦБ.
Устойчива еврозона е възможна при правилна емисия на евро.
Ние си имаме криза със закъснител! Не е само скритата безработица. Субсидиите покриват загубите на фирмите, които биха били колосални. Говорим за 90 процентова икономика, защото има субсидии. Ако няма, нещата стават трагични.
Дълговете не могат да растат безгранично. Спасителните програми по някое време ще спрат, а тогава - жална ни майка. С ескалацията на здравната криза през зимата нещата придобиват много лоша посока.
Едно време старшинката в казармата се хвалеше , че може да намери работа за цялата китайска армия !
Така , че има нещо сбъркано ...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.