Байдъномиката е на ход
Новият американски президент има възможност да изпълни голяма част от обещанията си, след като демократите спечелиха цялата власт


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Ако някой беше заложил, че Джо Байдън ще встъпи като президент на най-могъщата държава в света броени дни след опит за преврат от загубилия Доналд Тръмп, вече щеше да е най-богатият в света. След като немислимото се случи и за първи път от 1814 г. Капитолийският хълм беше атакуван и превзет, новият американски президент е изправен пред трудни години на управление. Гледайки числата на изхода от изборите, това не би трябвало да е така - неговата партия ще има контрол и над двете камари на Конгреса, което дава възможност лесно да се прокарват политики. Но числата за икономиката и пандемията чертаят друга картина, а и за справяне с проблемите на дълбоко разделеното американско общество ще бъдат нужни повече от един мандат. Оптимизмът е налице и демократите изглеждат готови да използват момента, което обаче не значи непременно пълно преобръщане на вътрешната и особено на външната икономическа политика.
Отиващият си президент Тръмп оставя трънливо наследство - макар че намали данъците за бизнеса, успя да взриви световната търговска система и не намери общ език със съюзниците от ЕС, а в същото време беше твърде благосклонен към Русия и Путин. Сега световните демокрации се надяват на затопляне на отношенията и на единна позиция срещу икономическия и политически тигър на новия век Китай.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
7 коментара
Въведеният неправилен основен подход за емитиране на долари причинява неограничени щети.
САЩ пренебрегват злокобната процедура. За отлагане на държавен крах, правителството взима заеми да плаща щети от работата на Фед. Ако не се допускаше грешката при парите, САЩ нямаше да имат сегашните дългове.
При запазване на лошата употреба на долари – колкото по-пълно се изпълни програмата на Президента Джо Байдън, толкова американските щети са повече.
За устойчив обществен благодат е необходимо прекратяване на опасност от пари.
С подобрен основен подход да се емитират пари е възможно устойчиво държавно управление.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.