САЩ едновременно помагат и възпрепятстват военнопромишления комплекс на Китай
Вътрешното търсене на оръжия нараства. Но американските санкции могат да попречат на технологичните амбиции на китайските производители на оръжие
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Авиационното оборудване на Jianghang се опитва да изкуши инвеститори с горивните системи и подвижните бензинови резервоари, които изгражда за китайски военни самолети. Компанията, ръководена от Китайската авиационна индустриална корпорация (AVIC), най-големият въздушен и отбранителен конгломерат в страната, видя как цените на акциите й спаднаха с 50%, откакто миналата година стана публична в Шанхай. Но през първите три месеца на годината търсенето на стоките ѝ скочи. На 28 май Jianghang заяви, че нетната печалба за периода почти се е удвоила на годишна база. Впоследствие търговията с акциите ѝ трябваше да бъде спряна, след като цената им се повиши с 10%, максимално разрешения дневен ръст.
Jianghang е само една от десетките военни компании, която отчита ръст. Повечето не се търгуват публично и разкриват малко финансова информация. Държавни компании за строителство на военноморски кораби имат флотилии от регистрирани дъщерни дружества. AVIC, основната група зад китайската програма за изтребители с общо над 157 млрд. долара активи, има 24 публично търгувани подразделения. За да получат по-добра представа за индустрията, анализаторите проследяват десетки малки военни акции. Инвестиционната банка Citic Securities следи 58, а държавният брокер Everbright следва 115.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Вместо ефките можеше да поспестим с нещо читайско ...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход