Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
По това време преди двадесет години акциите на стартиращата компания, управлявана от визионер на име Джеф Безос, бяха спаднали със 71% за 12 месеца. Приближаването на Amazon близо до фалита е част от катастрофата на дотком балона, която разкри проблемите на Силициевата долина и заедно с измамата за 14 млрд. долара в Enron срина доверието в американския бизнес. По същото време Китай се бореше да приватизира своите скърцащи държавни фирми и нямаше никакви признаци, че може да създаде култура на предприемачество в страната. Вместо това светлата надежда беше в Европа, където нова единна валута обещаваше да катализира гигантския интегриран пазар, подходящ за развитието на бизнеса.
Творческото унищожаване често прави прогнозите да изглеждат глупаво, но дори и по тези стандарти постпандемичният бизнес свят е драстично различен от това, което можеше да очакваме преди две десетилетия. Технологичните компании съставляват една четвърт от световния фондов пазар, а географският микс се превърна в поразително едностранен (или двустранен). САЩ и все по-често Китай са във възход, представлявайки 76 от 100-те най-големи фирми в света. Европейският отбор е спаднал от 41 през 2000 г. до едва 15 компании днес.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Държавите в света са с метод за налични пари без защита срещу щети. Политиците, банкерите и другите сме жертви на пагубна парична политика.
Ако не е злокобната парична процедура, държавата нямаше да има сегашни дългове.
Сега обществеността е мълчалива за световната слабост и същата се запазва. Защо съответна държава е със съдбовна парична грешка?
За устойчиво обществено развитие е необходимо прилагане на метод за налични пари с жизнено важна защита срещу щети.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.