Си Цзинпин: Няма да позволим някой да потиска Китай
Президентът подчерта приноса на управляващите за икономическия растеж в реч по повод стогодишнината от основаването на комунистическата партия


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Китайският президент Си Цзинпин предупреди, че "ние никога няма да позволим никой да тормози, потиска или подчинява" страната. "Всеки, който се опита да направи това, ще разбие главата си във Великата стоманена стена, изградена от над 1.4 млрд. китайци", заяви Си по време на почти едночасова реч, отбелязваща стогодишнината от основаването на Китайската комунистическа партия.
Празненствата в четвъртък включваха прелитания на военни самолети, изпълнения на патриотични песни и масови шествия, пише ВВС. От няколко седмици медиите излъчват одобрени от управляващите репортажи с партийната визия за китайската история.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Има един неоспорим факт - Тайван имат по-висок стандарт на живот от Китай. Един мижав, пренаселен остров без природни ресурси. Точно такъв модерен Китай комунистите не могат да търпят. Съществуването и просперитета на Тайван са живото доказателство, че комунистическата партия само е забавила хода на историята.
Реализирането на китайския потенциал щеше да се случи и с тях, и без тях.
До коментар [#] от "":
Опростено и вероятно невярно. Достигането до категорични обобщения на базата на един единствен факт не е правилно като аналитичен подход, но е политически правилно :-) Например: Кралство Норвегия има по-висок стандарт от Република Финландия, следователно монархията е предпочитана система за държавно устройство. Моето лично мнение е, че т.н.либерална демокрация не е работещ модел за сино доминирани общества, и въпросният Тайван (и Сингапур) явно са на това мнение. Тайван е просперираща държава по много причини, една от тях е авторитарният по същността си режим на управление. Също като на материка, само без идеологическата заливка.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.