Как кметовете могат да помогнат за спасяването на света
Градските управи трябва да водят битката срещу климатичните промени и да правят много повече, твърди Марвин Рийс, кмет на Бристол


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Лидерството на градовете ще излезе на преден план през 2022 г., тъй като неадекватността на глобалното управление с неговата свръхзависимост от националните правителства започва да си личи. След климатичната конференция COP26 провалът на националните представители ще стане очевиден. Те са неспособни да минат отвъд ангажиментите на високо ниво за справяне с климатичните и екологичните извънредни ситуации, като предложат ясен, измерим план с правилно финансиране и точна хронология на осъществяването.
Битката срещу климатичните промени ще бъде спечелена или загубена в градовете, които в момента са дом на повече от половината хора на планетата. Те потребяват около 70% от цялата енергия и генерират три четвърти от глобалните въглеродни емисии. С разрастването на градовете тези числа ще се увеличават, като приблизително 68% от хората ще живеят в урбанизираните райони през 2050 г.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.