Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Отравянето през 2020 и вкарването в затвора през 2021 на руския опозиционен лидер Алексей Навални маркира трансформацията на режима на Владимир Путин от консенсусна автокрация в тирания, при която малка група хора упражняват власт без законови или конституционни ограничения. Докато Кремъл консолидира тази трансформация, на пътя му стоят две останки от демокрацията, наследена от 90-те години на миналия век. Едната са изборите, другата е свободата на интернет. И двете биват погазвани.
Да започнем с изборите. През 2021 Путин премахна конституционните разпоредби, които изискваха той да слезе от поста през 2024. Сега той може да управлява до поне 2036 и вероятно и след това, но все още трябва да облича заграбването на властта в изборна премяна. Но както показаха проведените през септември 2021 парламентарни избори, спадането на подкрепата за режима на Путин не е пречка за победа.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.