Как Европа дългосрочно да се справи със стратегията на Русия "разделяй и владей"
ЕС трябва да действа единно, да подпомогне най-засегнатите от евентуално спиране на руския газ и да преструктурира енергийния си пазар


Симоне Талиапетра и Гунтрам Волф

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Още в дните преди руският президент Владимир Путин да нахлуе в Украйна, САЩ и европейските им съюзници обявиха строги икономически санкции срещу Русия, включително срещу енергийния ѝ сектор. Германия от своя страна официално спря процеса на одобрение на газопровода "Северен поток 2", собственост на руската държавна газова компания, който беше предназначен да доставя руски газ до Германия.
Въпросът сега е дали и как Москва ще отвърне. В целия континент се засилват страховете, че Русия може да нанесе ответен удар на Европа там, където най-много ще заболи: като спре доставките на руски природен газ към държавите, които най-много зависят от него.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.