Проблемното бъдеще на руската петролна и газова индустрия
Очаква се Индия и Китай да увеличат покупките на руски енергийни източници, но липсва инфраструктурата, която е нужна за доставките


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
- Най-сериозно отражение върху петролния и газовия сектор в Русия ще окаже решението на големи компании да напуснат страната или поне да спрат новите инвестиции
- Русия ще губи над 22 млрд. долара приходи годишно от износ на петрол за Европа заради ембаргото
- Анализатори смятат, че контролираният от Москва износ на газ за Европа може да спадне с около една трета тази година
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Проблемното бъдеще на руската петролна и газова индустрия има реални отражения за света:
САЩ отблокираха петролния си резерв с цел овладяване цените на петрола и лавинообразната инфлация; Нова Световна икономически криза без изгледи за скорошното й овладяване; Западните стоки стават все по-трудно конкурентни на азиатските икономики; Русия ще печели от по-високите цени на енергоносителите за сметка на количествата и на последно място т.нар. “Зелена сделка“ се отлага за неопределено време.
Най-интересното от бъдещето на руската експортна енергетика обаче предстои наесен. Западът трескаво се подготвя за него, ограничавайки народите си от топла вода и работни места, но затова пък все по скъпа и дефицитна прехрана и отопление.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.