Турция продължи да ограничава кредитите за бизнеса
По-изгодно финансиране ще получават само нетните износители


Юлвие Изет

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Турция ще се придържа към политики, които позволяват само на нетните износители да имат достъп до евтини заеми в лири, и може да затегне допълнително правилата въпреки несъгласието от страна на компаниите. По този начин правителството ще се опита да подкрепи обезцената местна валута. Инфлацията в страната достигна почти 80% през миналия месец, което е поредното рекордно ниво за последните 24 години.
В опит да забавят ръста на кредитите Турската централна банка (ТЦБ) съвместно с Агенцията за банково регулиране и надзор (АБРН) наложи ограничения върху бизнес кредитите, съобщава Reuters. Мерките обаче изключват заемите за нетни износители, които обещават да не купуват чуждестранна валута до падежа на заемите.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Това написах преди 10 дни под сходна "статия" на същата "авторка":
D-r D
08:57, 10 авг 22 , неутрално
Темата - очаквано - е убита от "авторката".
Естествено, липсва причинно-следствената връзка от украинизицията от САЩ на Тайванския въпрос.
По-същественото е, че независимо кой е обявен за "автор" на приличащите си като кокоши яйца текстове, на очи се набива закономерност.
Абсолютната повторяемост на система от елементи при "изграждането" на външнополитическите материали в Капитал ме кара да мисля, че реални журналисти на Иван Вазов 30 няма, а генерирането на текстовете се върши от компютърна програма, която джурка на случаен принцип и някакви зададени nickname, като СГ, МС и днешната "експертка" по Тайван Юлвие Изет. Тя не уреждаше ли пътувания на ученици по програми?!
Вече мога да направя и ръководство за генериране на "статии" тип Капитал:
1. Задължително позоваване на FT или Reuters. Еднократно;
2. Цитиране на двама-трима абсолютно непознати на публиката "експерти" (генерирани от програмата на случаен принцип), представители на също толкова неизвестни "авторитетни" компании/университети;
3. Промъкване в свързващия тия жалони текст на твърдения (без нужда да се подкрепят с факти/доказателства) от политическия речник на страната-грантодател.
Програмка!
Пророчески съм го казал!
Същата "авторка" сега "пише" същото! Този път не за Тайван, а за Турция, защото сближаването на Турция с Русия вбесява медийните им кукловоди.
Но при изпълняването на задачата Капитал демонстрира абсурдна професионална немощ, отново преразказвайки чужди статии, които обявява за авторски.
Много посредствено!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.