Най-трудните избори на Ердоган
Турският президент може да изгуби вота през май. Рискът е до какви средства е готов да прибегне, за да предотврати това


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
- Ердоган изтегли парламентарните и президентските избори с месец по-рано и ги насрочи за 14 май.
- Най-сериозният противник на Ердоган във вота е не опозицията, а икономиката.
- Опозицията има шанс, ако номинира силен кандидат и успее да остане единна.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Не споделям пропагандния маньовър внушения да се правят въз основа съждения.
При това удивително еднотипен в неолибералните медии е шаблонът за очерняне на силните национални лидери!
Преди миналогодишните избори в Унгария в серия дописки тук се създаваше впечатление, че поне 110-120% от унгарците ще гласуват за шестте партии орел, рак и щука, които издигнаха абсолютно неразпознаваем кмет на мъничко градче за свой лидер. Някой сеща ли се кой е кмет на Павликени/Драгоман/Берковица? Ще гласувате ли за него на национални избори?
И унгарците не гласуваха. В резултат Орбан отново отвя сбиртока за четвърти път и Фидес получи квалифицирано мнозинство в парламента.
Същото се случва сега в Турция. И там също са шест, неконтактуващи си през другото време партии. С тази разлика, че шестимата им лидери за разлика от унгарските си колеги вече на втора среща не могат да се разберат кого да изведат за лице на кампанията си.
Най-вероятно през май в Турция ще стане като в Унгария, въпреки неолибералните заклинания и преплетените им пръсти.
И, моля, запитайте се, защо неолибералките не забелязват и не громят изобщо сръбския президент Вучич, който е съпоставимо авторитарен, ограничава опозицията, забрани прайда, пък и поизвива ръцете на Брюксел заради милото им Косово.
Просто е: той е склонен да предаде националния интерес и да върви на компромиси с неолибералната евроатлантическа шайка.
Докато Орбан и Ердоган не са склонни.
Е, затова ще четем още три месеца тия еднообразни и без фантазия преразкази как лошият Ердоган ще се срути на изборите .
Както винаги - повече от сигурно е, че ще стане обратното...
Защото неолибералите са мъничко, но пък вдигат шум като за световно!
Тоя "силен национален лидер" с малоумната си политика създаде султанат в Европа през 21 век. Това разделение на властите, това човешки права, независима съдебна система - досадни подробности. В добавка - трицифрена инфлация, която изяжда доходите на хората. И ако се кефиш на подобни "силни национални лидери", ами прати ми личните си данни. Ще ти купя един еднопосочен билет за Истанбул или Анкара, да отидеш да поживееш там. Гарантирам ти че животът в подобно общество няма до ти хареса. Колкото и да слушкаш и папкаш, само след два месеца ще искаш пак в лошия Запад.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.