Китайският финансов сектор е разтърсен от нови антикорупционни мерки
Президентът Си Цзинпин насочи вниманието си към него, защото смята, че не служи добре на реалната икономика


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
- Си изпитва дълбоко недоверие към финансовия сектор
- От февруари насам повече от дузина ръководители са разследвани или наказани
- Пекин вижда сериозен проблем в рисковете от корупция във финансовия сектор, които вредят на стабилността
Китайският финансов сектор е разтърсен от поредица от нови разследвания за корупция и увеличаване на внезапните одити на фондове за рисков капитал, тъй като президентът Си Цзинпин изостря вниманието си върху отрасъла, който според него не служи на реалната икономика.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Сега държавната власт не употребява необходима защита на покупателната способност на официалната валута. Сгрешеният метод за публични финанси е със силно влияние за намаление на покупателната способност на парите. Лошият финансов метод причинява щети.
Нямането на необходима защита на покупателната способност на официалната валута е истински най-опасен враг на националната икономика. Този ликвидатор на стопански ценности е водещ за сегашното намаление на покупателната способност на официалната валута (сегашната инфлация). Всички сме жертви на държавния финансов дефект.
Насоката за увеличение на цени на стоки и услуги е последица от намалената покупателна способност на официалната валута.
Обществеността е мълчалива, че държавната власт подпомага за сегашните щети.
Финансовите институции, включително централната банка са жертви на държавната финансова неправилност.
Заради държавната грешка има срив на финансова институция преди друг провал на финансова институция. След това е с нов банкрут на финансова институция и т. н.
Възможно е предпазване от нови щети. След прекратяване на държавната грешка е постижима устойчива финансова система.
Защо се запазва държавната финансова грешка?
Нелепо е непознаващи Китай експерти по всичко, които добиват инфото за него от черногледите Ройтерс, СиЕнЕН, Вашингтон пост, Уолстрийт джърнал и пр. да продължават в този дух.
Абсолютно безсмислено е.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.