Д-р Димитър Нинов: Пандемията засилва стреса, а това силно влияе върху кожните заболявания
От два месеца се наблюдава увеличаване на случаите на херпес зостер, заявява дерматологът в интервю за "Капитал"
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Визитка
Д-р Димитър Нинов е специалист по кожни и венерически болести, член на Българското дерматологично дружество. Работи като дерматолог на индивидуална практика в ДКЦ XXX в жк "Обеля" от 21 години. Паралелно с това той е спортен лекар с богата практика, работил е в продължение на 11 години в Републиканския център по спортна медицина, завеждащ сектор "Допинг и секс контрол". Бил е лекар на множество национални отбори - баскетбол (мъже), хандбал (жени), ветроходство, футбол - мъжки национален отбор (аматьори) и женския и девическите национални отбори.Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
В тази статия има категорично неверни твърдения - " Кърлежът трябва да се отстрани много акуратно от медицинско лице, да се проверят пипалцата му, главата му, всичко дали е извадено. Задължително се йодира, прави се инжекция против тетанус и се пие антибиотик. "
Има един център към иститута по вирусология - където изследват кърлежите. Там дават ясно описание че антибиотик не се пие и ваксина против тетанус не се бие. Преди време известния сега Кантарджиев имаше публикация по въпроса че тетанус не се бие.
Също според специалистите по вирусология ако кърлежа е стоял по-малко от 36 часа не може да се пренесе зараза.
Проверявайте ги тези работи и внимавайте кого интервюирате защото така създавате психоза у хората и пият антибиотици като луди.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход