Антибиотиците - глобален пазар за 50 млрд. долара
Развитието на антибиотична резистентност, особено в случай на бактериални инфекции, обаче може да задържи ръста
Всяка седмица получавайте най-важното и интересно от ритейл сектора във вашата поща
Прогнозата за глобалния пазар на антибиотици е да се повиши до 58.8 млрд. долара до 2027 г. от 43.3 млрд. през 2019 г., като годишният ръст ще е около 4%. Нарастващото разпространение на инфекциите и хроничните заболявания, подкрепящите правителствени политики и придобиванията и сътрудничеството между много производители за разработването на нови лекарства са едни от основните фактори, които ускоряват растежа на пазара, се казва в доклад на Research Dive Analysis.
Пандемията от коронавирус оказа значително въздействие върху пазара - потреблението на антибиотици се е увеличило, за да се избегне продължително заболяване и по-дълъг престой в болница на фона на заразата. Нарастващото разпространение на инфекциозни заболявания като пневмония, особено в развиващите се икономики, може да стимулира пазара. Развитието му се дължи главно на новите продуктови иновации за лечение на тежки бактериални инфекции, съчетани с голям брой клинични проучвания. Освен това, значителни инвестиции в научноизследователска и развойна дейност от биотехнологични компании, масово приемане на генерични лекарства, откриване на напреднали молекули и увеличаване на разходите за здравеопазване ще бъдат някои от факторите, които ще осигурят привлекателни възможности за световния пазар на антибиотици през следващите години.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Най интересното е че лекари масово изписват антибиотици (бактериална основа) за лечение на вирус. Как антибиотици които са за лечение на бактериална болест да лекуват вируси? Един производител който и на статията се споменава лично предупреждава по приближените си хора да не използват тези антибиотици и че са само за продажба с цел печалба. В България починалите от ковид вече са стигнали 32 хиляди. Повечето са починали от грешно лечение а не от самият вирус. Защото с използването на антибиотици за лечение на вирус се образуват усложнения с определени бактерии които нямат място в долните дихателни органи (белите дробове) а пък се намират по устата и носа на всеки човек се отваря път към белите дробове. В следствие се образуват гъбички и дефект в гласните струни. Което води до образуването на рак. Въпроса е защо знаейки това лекари изписват антибиотици?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.