Годината на по-малките фармацевтични сделки
Двигател на сливанията и придобиванията в сектора през 2021 г. беше интересът към имунотерапията и лекарствата за онкологични и редки заболявания


Всяка седмица получавайте най-важното и интересно от ритейл сектора във вашата поща
- Десетте най-големи M&A достигнаха обща стойност малко под 53 млрд. долара, което е значително под 97-те млрд. през 2020 г. и далеч под резултата през 2019 г. - 207 млрд.
- Двигател на M&A беше интересът към лекарствата за онкологични заболявания, както и тези за редки заболявания и имунологията
- Най-голямата обявена сделка беше придобиването на Vifor Pharma от австралийската CSL за 11.7 млрд. долара
Изминалата 2021 г. не се оказа твърде активна за сливанията и придобиванията (M&A) в биофармацевтичния сектор и беше напът да се превърне в една от най-слабите за последните години, ако не беше по-активното последно тримесечие. Според анализа на The Pharma Letter броят на сделките е бил 92 при 101 през 2020 г. и 111 през 2018 г., като едва 28 надхвърлят 1 млрд. Най-голямата обявена сделка беше придобиването на Vifor Pharma от австралийската CSL за 11.7 млрд. долара, докато година по-рано рекордът беше на AstraZeneca, която купи Alexion за 39 млрд. долара.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Аз съм от Пловдив .Разбрах,че предлагат тренировкки за хора с инсулинова резистентност в спортен център Визайн - https://visign.bg/ . Някой може ли да сподели мнение и чувал ли е за мястото и треньорите там?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.