Профилактична инвестиция
Австрийският здравен холдинг SANLAS инвестира 1.5 млн. евро в медицински център в София, посветен на превенцията на болести


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
- Австрийският здравен холдинг SANLAS инвестира 1.5 млн. евро в медицински център в София
- Основният бизнес на центъра ще бъде да събере на едно място всички възможности пациентите му да получат профилактика и превенция
- Това е първата инвестиция на групата извън Австрия, където веригата оперира 13 клиники с 200 млн. евро годишни приходи
Най-масовите чуждестранни инвестиции в здравния сектор в България до момента бяха в лаборатории, които изследват различни кръвни показатели. Разбира се, в страната има и една верига болници, която е със смесено турско-българско участие - "Аджибадем Сити клиник", както и няколко по-малки клиники и медицински центрове. Но като цяло частното участие в иначе доминирания от държавата и общините сектор е предимно в ръцете на местни лица - често лекари.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.