Рокадите в болниците - съмнения за корупция и политически интриги
Д-р Стефан Константинов, който оглавяваше онкологичната болница в София, беше освободен от проф. Асена Сербезова
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В здравния сектор смяната на кадрите на ГЕРБ започна да се случва едва в края на мандата, с не много ясни критерии, а новозаелите постовете съвсем не са символ на промяната, а добре познати стари лица, свързани с ГЕРБ и БСП.
Нещо подобно се случи и с директора на Националната онкологична болница д-р Стефан Константинов, както и с проф. Генчо Начев, който оглавяваше кардиологичната болница "Св. Екатерина".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
3 коментара
Внасянето от Капитал на политическо етикиране ("кадри на герб") на доказани специалисти е част от отработената им система за рушене на авторитети чрез внушения и неясни обвинения и за внасяне на противопоставяне в обществото!
Да се етикира д-р Стефан Константинов като "кадър на герб" е търсене под вола теле.
Докторът е министър в Борисов 1.0 точно година и половина. Горе-долу толкова изкара в кабинета Борисов 2.0 и Христос (по Quandt) Иванов, ама на никого в Капитал не му хрумва да му лепне, че е "кадър на герб", нали?
А защо д-р Константинов е "кадър"?
Ако Капитал успее да надскочи своите пристрастия и зависимости, ще трябва да отговори на логичния въпрос защо аптекарката се задейства едва в битността си на министър в оставка и се зае с рокади в най-чувствителните за системата болници: спешната, кардиологичната, онкологичната?
Веднага ще подскажа: там има много пари и целта е овладяването им чрез поставени от 4П особи. Както и на всички останали парични потоци в държавата.
Всъщност питането ми е към Десислава: защо политкоректно замацвате проблемите, които недъгавите кадри на 4П разпръскват навсякъде в нефелни опити си да овладеят позиции?
Медицина не се учи в Безухановите НПО-та и т.н. харвардски курсове, откъдето наизскачаха всички 4П вождове!
И след като паричните потоци и в здравеопазването се насочат към правилнити офшорки, кой ше лекува?
До коментар [#1] от "D-r D":
Съгласен съм, че т.н. Аптекарка е един от ако не и най-големия провален министър на това правителство. А беше толкова нахъсана преди това. И после НИЩО.
До коментар [#2] от "kiro1234":
Това правителство-сбирщина просто официализира с наличието си няколкото задачи, с които Киро се е нагърбил още отпреди това:
- взривяване на отношенията с Русия;
- вдигането на ветото за БЮРМ;
- въвличането на БГ като съюзна прифронтова държава.
За половин година всичко това е реализирано, а менторите на Киро не се интересуват от нищо друго. В този смисъл гонката на директорите на възловите болници прилича на 4П самоинициатива в мътната вода да се налови и някой и друг милион.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.