Гише за биткойни
Платформите за peer-to-peer сделки стават популярни заради хора, които искат да избегнат банките и приходите им да останат анонимни
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Въпреки че през 2018 г. търговията с дигитални валути, образно казано, узря и повечето криптоборси урегулираха дейността си, много трейтъри все още търсят алтернативни начини да се сдобият или продадат цифрови монети. Мотивът им най-често е свързан с избягването на банките, онлайн плащанията и декларирането на приходите. Поради което този вид търговия процъфтява в страни като Русия и Венецуела, а също и в САЩ.
Избягването на данъци обаче не е толкова лесно и целта на този текст не е да го стимулира, а да покаже как и в каква посока се развиват платформите. Например НАП има ясни инструкции как и кога се декларират и плащат данъци от доходи от криптовалути. "Капитал" подробно го е описвал, а и ако има данъчна проверка и лицето твърди, че доходите му са от сделки с виртуални пари, той трябва да го докаже документирано, в противен случай се влиза в хипотезата за пране на пари.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.