На прага на индустриалното оживление
След няколко замрели години строителството на складови и производствени площи се подновява, но за момента - много предпазливо
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
ще намeрите на capital.bg/imoti.
Стройни редици от бели халета, подредени тревни площи, асфалтови алеи и площадки за маневриране… Околностите на големите градове вероятно щяха да изглеждат по този начин, ако плановете за мащабни складово-производствени центрове бяха изпреварили кризата. Само че не успяха и проектантските визии останаха на хартия. В последвалите години пазарът се събираше в построеното до момента. Логистичният бизнес разчиташе основно на търговци и фармация, нови производства рядко се появяваха и инвестициите в бази под наем изглеждаха авантюра.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Цитат: "Ако България иска да привлече тези инвеститори обаче, трябва по-активно да рекламира предимствата си, особено в сравнение с преки конкуренти като Румъния, Сърбия и Македония....Дава пример със Сърбия, където не е необходима среща на високо ниво, за да получи даден инвеститор облекчения - безплатна земя, данъчни преференции или финансов стимул за открити работни места. "
>>> Сърбия: 2 пъти по-нисък износ на глава от населението спрямо България. Македония - 3 пъти по-нисък, Румъния - 20% по-нисък. И на Гърция е 20% по-нисък от нашия, но там поне извинението е, че техният бизнес е в услугите - корабоплаване и туризъм.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.