Десетте най-скъпи марки кафе в света
Някои пият шварц, а други са склонни да платят десетки долари за редки сортове
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Има хора, които пият само един вид и марка кафе през целия си живот. Има и такива, за които не е важно дали напитката е шварц, еспресо, мокачино, арабика или робуста. За тях най-скъпото кафе е "онова с изчанченото име", за което трябва да платят 5 лв. в Starbucks. Но има и истински ценители, за които чашата кафе е нещо повече от средство за събуждане сутрин. Привличат ги онези сортове, които се произвеждат в ограничени количества в малки ферми по света, тъй като качеството е далеч по-важно. За такова кафе мнозина са склонни да платят и много повече от обикновено. За тях е списъкът на десетте най-скъпи марки в света. И, разбира се, не си и помисляйте да слагате мляко или захар на такова кафе...
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Господин Николов, статията Ви е почти изцяло преписана от сайта The Richest, а информацията е от месец юли миналата 2013 година. На всичкото отгоре сте допуснали и елементарни грешки при превода.
Не зная дали наричате това журналистика, но по света то носи друго име.
До коментар [#1] от "Gaijin":
Браво това ми хареса :))) друго си е да те хванат на местопрестъплението.
От друга страна дори не се и надявам да има подобни авторски статии у нас. Авторът сигурно не е пробвал и една от тези марки.
За мен си знам, че от проба, глава не боли така че 4 от топ 6 съм ги тествал.
Копи Лувак е по-евтино в Индонезия, а Jamaica BM бих го сравнил с мекотата на арабиката в Уганда, която силно препоръчвам.
Нищо лошо няма да се преписва стига да се споменава оригиналният източник. В противен случай това става плагиатство. Не виждам това да е направено някъде в статията.
До коментар [#1] от "Gaijin":
в такъв случай може и да те учуди колко от анализите (международни, политика, технологии, етс.) в този сайт си приличат (или поне преди време си приличаха) с материали от ввс.
иначе браво за препратката, почти сигурен бях, че някъде съм чел тази класация.
Интересно!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.