Регионален бизнес: Да залагаш на "Прогрес"
Ако искаш да си конкурентен, трябва да инвестираш, казва директорът на леярната Славин Янакиев
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Не трябва да се залага на евтина работна ръка, а на квалификация и инвестиции. Това казва изпълнителният директор на леярната за чугунени отливки "Прогрес" Славин Янакиев. Компанията, която управлява, е част от "Загора холдинг", една от най-големите машиностроителни групи в регион Стара Загора, а и в България. Да се говори за квалификация и инвестиции от гледна точка на много политици и теоретици икономисти изглежда неоправдано в години на криза – нали Китай прави икономически ръст точно с евтината си работна ръка? "Прогрес" обаче, подобно на "ЗММ-Сливен" и на други индустриални компании в България, са разбрали, че могат да бъдат незаменими за клиентите си точно там, където други икономики не успяват – с възможността да правят и малки поръчки в кратки срокове.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
3 коментара
браво, похвално е да има такива предприатия в бг, колкото повече толкова повече, а капитал да ги отразява, добър пример за мениджърски практики и нишов пазар.
Никога не трябва да се подценява обстановката.Ще бъде трудно за фирми като тази да поддържат една сравнително добра печалба при новите реалности,ако се задържи неизвестността с доставките на газ и електричеството.
Браво
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.