Дипломи до плажа
За чуждестранните студенти висшето образование във Варна е добро, кандидатстването по-лесно, а реализацията им след края на обучението - гарантирана
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
са учили през 2017 г. в четирите държавни и двата частни университета във Варна
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Като студент във ВВМУ ще си позволя да коментирам...
1) Таксите за български студенти се увеличават всяка година..Моята за студент 2-ри курс по Ел. обзавеждане на кораба е 720 лв. !!!!!!!! Подчертавам 720 лв. ! Насреща получаваме образование и предмети от бай Тошо, материална база от бай Вълко Червенков и т.н.
2) Морските специалности са 3 - КММ (Корабни машини и механизми), ЕОК (Ел. обзавеждане на кораба) и Корабоводене (навигация). Всички останали специалности където са именно концентрирани жените са МВТ (Мениджмънт на водния транспорт), ЕФП (Експлоатация на флота и пристанищата) и ИКТ (Информационни и комуникационни технологии).... Тези специалности са измислени с цел да има повече студенти - сиреч повече субсидия от държавата. Реализацията им далеч не е 100%-ова, защото например ЕФП са кадрите, които трябва да работят в ДА "Морска администрация" ,а както всички знаем в държавната администрация трябва вуйчо владика, а в тази специалност на година влизат над 200 девойчета, едва ли има толкова много места в агенцията, макар и много от тях да са дашни! :))
3) Споменах таксите, които са неоправдано високи (бел.р. в най-добрия според рейтинговата система на МОН университет в БГ - Софийския таксите се движат около 200-400лв.), нека да споменем и общежитията. ПЪЛНА МИЗЕРИЯ, наскоро горяха( имаше пожар) и ни настаниха в салона да спим на земята..... И за това удоволствие плащаме 80 лв. !!!!!! на месец..... За сравнение в София на ремонтирано общежитие с паркет и т.н. цената е 30 лв на месец.....
4) Студентски стол? Чи кой туй ниещо бе? Ний сми варналии....Столът на ВУЗ-а е ужасен, по-скъп е от заведенията в наоколо, а храната е ужасна.... Пример - кебапче 50 гр. - 1,20 лв!!!!! А на 10 мин. пеша от ВУЗ-а механа със съшия грамаж и качество кебапче - 0,35 лв.......
5) Изпити - тук няма какво да коментирам - ако някой има мерак да разбере коя е доц. Татяна Маджарова и каква й е славата в университета......Халал да му е.....
Соц простотия и липса на адекватна база води до присъствие само на студенти секс туристи от Турция и Гърция. Да таковат нещо ефтинко и да докарат дипломка без да научат нещо. Това е реалността , другото са надежди говежди.
И да не забравя пълно неадекватни преподаватели, цени и програми.
Може да се сърдят някой, но реалността е това.
Само Медицинските си струват.. Другите са пълнеж за заплати.
Вместо да се обединят в един голям.. ама пуста власт и субсидии.
Качество реципрочно.
Един приятел забрани на дъщеря си да учи в БГ.
Значи ВИНС-а кат почнат да го бутате като "най-стария икономически университет"... Да не говорим какво се учи и учили се въобще там нещо..
"В началото на т.г. системата беше надградена и с първите в света 3D очила за виртуална реалност в хирургията" :)
Не са 3д очила а хедсет за виртуална реалност , има голяма разлика!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.