Море и музика
За известно време Бургас беше асоцииран с най-големия музикален фестивал в България. Какво се случи?
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
В продължение на няколко години за хиляди хора беше ясно какво ще правят в средата на август. Фестивалът Spirit of Burgas беше ценен за три типа хора – тези, които с години са чакали да видят определени имена и идват изцяло заради тях, онези, които досега не са имали възможност да посетят фестивал извън България и виждат най-сетне еквивалент у нас, и умерено любопитните, които виждат възможност за преживяване, без да се обвързват твърде много с програмата.
През годините из сцените на Централния плаж гостуваха Sisters of Mercy, Deftones, Korn, Faith No More, имена в електронната музика като The Prodigy, Армин ван Бюрен, Benga и Пол Оукенфолд, хип-хоп легендите Грандмастър Флаш, Бъста Раймс и Wu-Tang Clan, по-съвременни изпълнители като Editors, ZAZ, Тайни Темпа. Понякога за лошо, но по-често за добро, Spirit of Burgas винаги беше еклектичен, без да е твърде ретро, твърде съвременен, твърде жанров. Към днешен ден Spirit-a остава най-близкият пример в България за сравнително голям градски фестивал, който да привлича както алтернативни, така и мейнстрийм имена.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.