Новият живот на Немската болница
С 8 млн. лв. запустялата сграда в центъра на града ще бъде преобразена в библиотека и музей за съвременно изкуство
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Масивната, почти вековна сграда на ъгъла на улиците "Св. св. Кирил и Методий" и "Оборище", в самия център на Бургас, е като излязла от филм на ужасите. Растителността отдавна е превзела не само огромния двор и стените, но и част от вътрешните помещения. Всички прозорци са изпочупени и разкриват злокобната тъмнина на стаите, а мазилката се разпада заедно с покрива. Накратко: погромът в бившата Немска болница, както я наричат бургазлии, е пълен.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Браво! Похвално!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.