Мечтаният екип
Как да изберем добрата бавачка, точния домашен учител, милата леля пенсионерка и сигурния шофьор, с които да споделим ежедневните грижи по възпитанието и графика на децата


Радмила Христова

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Живеем в свят, в който ежедневно ни се налага да балансираме с много роли. Превъплъщаваме се непрекъснато в професионалисти, партньори, родители, самостоятелни личности, които имат нужда от изява, почивка и време за себе си. Децата ни също имат своя пълен график с ангажименти – училище, тренировки, час при зъболекаря, уроци по пиано и английски, парти за рожден ден на приятел. Ако трябва да сме близо до тях във всеки от тези моменти, скоро ще се превърнем в техен обслужващ персонал, без собствен живот или свободно време. А и време е да се разделим с илюзиите, че малките човеци имат нужда да сме зад тях на всяка крачка. Това, което наистина е важно за децата, е да имат спокойни и доволни от живота родители, които знаят какво искат и правят всичко възможно, за да го постигнат.
Съвременните теории за пълноценно отглеждане на децата приветстват силно идеите за квалифицирана помощ при възпитанието и участието на различни "външни" хора в делничния живот на малчугана. Днес можем да си наемем помощ почти за всичко – шофьор, който да вози детето до местата на всичките му ангажименти, леля пенсионерка, която да го води и взима от училище, детегледачка за моментите, когато ни няма, или пък частен учител, който да помага с домашните. Най-често наемаме тези хора почасово или с определен месечен ангажимент. Според родителските форуми принципът "една позната ми препоръча" е основният, който работи при избора на детегледачка, шофьор или домашен учител.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Така е, когато родителите са спокойни те пренасят спокойствието си и на децата, а колкото по-изнервени са, толкова децата им стават нервни и капризни, които постоянно търсят внимание и същевременно бягат от родителската опека.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход