Особености на черноморския риболов
Кратко ръководство за живота на попчето, скорпида, барбуна, заргана и други местни видове риба
Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
Когато за първи път опитах веяно филе от акула, оваляно с червен пипер, сигурно съм бил на десет. Правеше го дядо ми Никола в Несебър. Той беше рибар и тази иновация тогава се струваше странна на всички. Черноморската акула през 70-те не представляваше интерес за никого, морето вреше от всякакъв вид риба. Дългото й около метър и нещо тяло се изхвърляше от хората от риболовните кораби на кея, откъдето всъщност я прибираше дядо Кочо, режеше я на ивици и я оставяше да се суши. Повече от 40 години по-късно сушеното филе от акула се смята за деликатес в България, а в менютата на морските ресторанти котлетът от месото на тази риба заема заслуженото си място.

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
"Рибари обясняват, че мъжкият трябва да кисне в мляко поне 6 часа, за да се избегне натрапчивият мирис, тъй като нямал отделителна система."
Капитал, несериозни неща пишете, освен да 'питате рибарите', можехте и да се обърнете към хората, които наистина знаят нещо за физиологията на рибите, немалко биолози и ихтиолози има в България...
Няма животни без отделителна система..
Капитал, снимката, която сте сложили за попче, не е попче. Има известна прилика, но е съвсем друга риба.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.